Fideler 'minik ellerle' yeşerdi

Fideler 'minik ellerle' yeşerdi

Fideler 'minik ellerle' yeşerdi

10 Haziran 2021, Perşembe 15:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

Uğurcan KARAOĞLU/LÜLEBURGAZ (Kırklareli), (DHA)- KIRKLARELİ'nin Lüleburgaz ilçe Belediyesi, Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Lüleburgaz Özel Yıldızlar Çocuk Akademisi’nde bulunan minik öğrencilere 'Minik ellerle yeşeren fideler' etkinliği gerçekleştirdi. 

Lüleburgaz Belediyesi'nin 2021 Çevre Yılı’nda Özel Yıldızlar Çocuk Akademisi’ndeki miniklere çevre bilincini aşılandı.  Ziraat mühendisi Hatice Kaval'ın, hobi bahçelerinde gerçekleştirdiği eğitimde çocuklara fide dikimi eğitiminin yanı sıra doğa sevgisi ve çevre bilinci aşılandı. Fide dikimi eğitimi öncesinde miniklere çevre ve doğa sevgisi hakkında bilgilendirici eğitim verildi. Kaval, çevrenin kirletilmemesi üzerine konuşurken, minikler de özellikle yetişkinlerin yerlere çöp atmasından dolayı şikayetlerini dile getirdi. Oldukça verimli geçen eğitimin ardından miniklere sebze fidelerinin toprağa nasıl ekilip, sulanacağı gösterildi. 

Kaval, miniklerin çok zeki ve çevrelerinde olan bitene karşı her şeyin farkında olduğunun altını çizerek, "Konuyla belki çok ilgisi olmasa da çocukların hepsi anne ve babasının sigara içmesinden, izmaritleri sokağa atmalarından rahatsız oldu.  Çok zeki, farkında olan çocuklar gördüm. Umutluyum. Gelecek onlar için gerçekten güzel olacak" dedi. Çevre kirliliğinin her geçen gün arttığını söyleyen Kaval, "Ne veriyorum, ne bekliyorum dengesini hatırlarlarsa, ne kadar katkı sunuyorum, ne kadar beklentideyim diye her konuda olduğu gibi doğa konusunda da sorarsak hatalarımızı asgariye indirmiş oluruz. Bir faydamız olmasa da zarar vermezsek bence katkıda bulunmuş oluruz" dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Vali Bilgin, Misinli-2 petrol kuyusunda incelemelerde bulundu