FIFA, Kadınlar Dünya Kupası'nı iki yılda bir düzenlemeyi düşünüyor

FIFA Başkanı Gianni Infantino, Cuma günü yaptığı açıklamada Kadınlar Dünya Kupası'nın 4 yılda bir yerine 2 yılda bir düzenlenebileceğini söyledi. FIFA yönetim kurulu olarak bu konu üzerinde tartıştıklarını açıklayan Infantino, teklifin Fransa Futbol Federasyonu'ndan geldiğini ve kendilerinin de dikkatini çektiğini belirtti.

22 Aralık 2019, Pazar 11:16 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Kadınlar Dünya Kupası artık 2 yılda bir düzenlenebilir. Son olarak bu sene Temmuz ayında Fransa'da düzenlenen turnuvayı ABD kazanmıştı.

Yeni turnuva ise 2023 yılında yeni statüsünde oynanacak. FIFA yeni statüde takım sayısını 24'ten 32'ye çıkarmış ve bunun ilk defa 2023'te uygulanacağını açıklamıştı.

Infantino, kadın futbolunun gelişimi için yapılan yatırımları hızlandırmak ve kadın futboluna daha fazla aşinalık yaratmak istediklerini belirtti.

AP'nin haberine göre Fransa Futbol Federasyonu'ndan gelen bu teklife sıcak bakan FIFA, değişikliğin, kadın futbolunun gelişimine inanılmaz bir katkısı olacağını düşünüyor.

2023 Kadınlar Dünya Kupası için mevcut adaylar Brezilya, Japonya, Kolombiya ve ortak düzenleme için başvuran Avustralya-Yeni Zelanda olarak biliniyor.

Eğer karar alınırsa 2023 Kadınlar Dünya Kupası'ndan sonraki turnuva 2025'te oynanacak ve kıtalardaki eleme gruplarının maç tarihleri de yeniden düzenlenecek.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Yusuf Yazıcı'nın hocası açıkladı: Diz sakatlığı ciddi görünüyor