FIFA, oyuncu değişikliği kuralı için değişiklik önerisinde bulundu

FIFA, futbolda kuralları belirleyen IFAB'a bir öneride bulundu. Öneriye göre corona virüs sonrası başlayacak olan liglerde takımlar 3 yerine 5 oyuncu değiştirme hakkına sahip olabilir.

27 Nisan 2020, Pazartesi 15:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

FIFA'dan futbolun kural organı IFAB'a gönderilen yazıda salgın dönüşünde futbolcu sakatlıklarını olabildiğince azaltmak için oyuncu değişikliği sayısının 3'ten 5'e çıkarılması teklif edildi.

FIFA'nın kural teklifi bu sezonun yanı sıra 2020/21 sezonunu da kapsıyor. FIFA'nın teklifiyle ilgili son kararı IFAB verecek.

Konuyla ilgili konuşan bir FIFA yetkilisi; "FIFA'nın önceliği futbolcuların sağlığı. Maçlar yeniden başladığında normalden daha sık bir takvimde oynanacak ve bir fizik kondisyon kapasitesini tam yakalayamamış oyuncuların sakatlık riski olacak. Bu sebeple zaten salgından ötürü büyük zararlar görmüş takımların bir de sakatlık sıkıntısı yaşamasını istemeyiz. Bu yüzden oyuncu değişikliği sayısını 3'ten 5'e çıkarılmasını teklif ettik. Kupa maçlarında oynanacak uzatma bölümlerinde uygulanan +1 değişiklik kuralı ise devam edecek" sözlerini kullandı.

Hürriyet Spor Arena

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Alanyaspor Bakasetas'ın bonservisini belirledi