FİFA'dan Galatasaray'a büyük şok!

FIFA, Kevin Grosskreutz transferine onay vermedi

02 Eylül 2015, Çarşamba 19:13
A A
FİFA'dan Galatasaray'a büyük şok!

FIFA'dan Galatasaray'a büyük şok! FIFA'nın TMS Sistemi'nde (Oyunu eşleştirme) "Kevin Grosskreutz' transferini eşleştiremeyen Galatasaray'a kötü haber geldi.

Kevin Grosskreutz'un transferini resmi olarak açıklamasına rağmen, FIFA'dan transfer onayı alamayan Galatasaray; dün akşam saatlerinde hem TFF hem de Galatasaray aracılığıyla itirazda bulunmuştu.

Kevin Grosskreutz, havalimanında taraftarlarla böyle selfie çektirmişti

Galatasaray'ın itirazını "teknik açıdan" değerlendiren FIFA Oyuncu Statüsü Komitesi, transferin belirlenen zaman içerisinde (Galatasaray, 23:58'de sisteme giriş yaptı) gerçekleştirilmemesinden dolayı ilk alınan bilgilere göre sarı-kırmızılı kulübe ret cevabı verdi ve Alman oyuncunun transferine onay çıkartmadı.

Sporx'in haberine göre Kevin Grosskreutz ile 3 yıllık sözleşme imzalayan Galatasaray, FIFA'nın transfere onay vermemesinden dolayı Alman oyuncudan Ocak ayına kadar yararlanamayacak.

UĞUR YILDIZ GÖREVDEN ALINACAK

Galatasaray'da gerçekleşmeyen transferin sorumlusu olarak Uğur Yıldız gösteriliyor. İdari menajer Cenk Ergün'ün yardımcısı Uğur Yıldız'ın yönetim tarafından görevinden alınması bekleniyor. Galatasaray yönetiminden henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Sıradaki haber yükleniyor...