Figen Yüksekdağ için mahkemeden 'yetkisizlik' kararı

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın 83 yıla kadar hapis istemiyle açılan dava dosyası, yetkisizlik kararıyla Ankara’ya gönderildi

04 Şubat 2017, Cumartesi 16:25
A A
Figen Yüksekdağ için mahkemeden 'yetkisizlik' kararı
Terör soruşturmaları kapsamında gözaltına alındıktan sonra tutuklanan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ hakkında 83 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Yüksekdağ’ın avukatları, müvekkillerinin tahliyesi için mahkemeye başvurdu.

TUTUKLULUK HALİ DEVAM EDECEK

Tutukluluk değerlendirmesi yapan mahkeme, Yüksekdağ’ın üzerine atılı eylem nedeniyle kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren somut delillerin bulunması, sanığın savunmasının alınmamış olması ve kanıtların tamamen toplanmamış olması, sanığın tutuklulukta geçirdiği süreyi dikkate alarak tutukluluk halinin devamına karar verdi.

YETKİSİZLİK KARARI VERİLDİ

Yüksekdağ’ın dosyasına yetkisizlik kararı veren mahkeme, sanığın iddianamede yazılı eylemlerden yargılamasının yapılması için dosyanın yetkili ve görevli nöbetçi Ankara Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilmesine karar verdi.


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.