Fikret Yılmaz: Burak'ın Beşiktaş'tan şampiyonluk yaşayamadan ayrılmasına çok üzüldüm

Burak Yılmaz'ın kendisi de eski bir futbolcu olan babası Fikret Yılmaz, oğlunun Beşiktaş'tan ayrılık süreciyle ilgili konuştu. Fikret Yılmaz, oğlunun futbolu Beşiktaş'ta bırakmasını istediğini söyledi.

26 Ağustos 2020, Çarşamba 14:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Fikret Yılmaz şunları söyledi:

Biz Beşiktaşlıyız. Oğlumun takım kaptanı olarak şampiyonluk yaşayarak futbolu bırakmasını istedim. Şanssız bir dönem oldu, şampiyonluk yaşayamadı. Ama elinden geleni yaptı. Benim oğlu hangi kulüpte oynadıysa hakkını vermiştir.

Burak Yılmaz'ın çok ön planda olması bana gelebilecek teklifleri etkilemiştir. Gölgede kaldım; ama bununla gurur duyuyorum. Evladımın iyi bir oyuncu olması, yurtdışına transfer olması bizi gururlandırıyor. Bir babanın kıskanmadığı tek kişi evladır. Hepimizin göğsünü kabartıyor.

Burak hiçbir zaman ikinci adamlığı kabul etmez. Ya oynar ya da oynamaz. Altyapıda, Antalya'da 4 yıl boyunca hocası bendim. Sadece gol atmaz, çok iyi gol pası verir. Bu yaşta Lille transfer yapması örnek bir olay. Yeteneğini Asya'da, Avrupa'da ispatladı. Kendisine 'teknik adam olacaksan Lille iyi incele' dedim.

Bana ilginç bir şey söyledi. 'Baba biz bunlardan daha büyük kulübüz; ama bunlarda yetenekli oyuncular var; biz de bu kadar yok; ama biz onlardan daha büyük kulübüz' dedi. Üzücü; fakat bir realite. Burak'ın Lille'e gitmesi büyük bir olay, biz Avrupa'da sona gelmiş oyuncuları marka yapıp gönderiyoruz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Nihat Kahveci: Ahmet Dursun'un hesabını hack'lemişler, yorum ona ait değil