Film gibi hayat!

Iğdırlı Ömer Memcik, Kemal Sunal'ın 'Gülen Adam' filminden etkilendi. Sacdan tekerlekli 2 odalı ev yaptı. Evde ailesiyle yaşayan Ömer Memcik "Evim çok güzel canım nerede isterse orada yaşıyorum" dedi

14 Ocak 2013, Pazartesi 11:10
A A
Film gibi hayat!

Iğdır’da bir kişi Kemal Sunal’ın bir filminden etkilenerek sacdan yaptığı tekerlekli 2 odalı "seyyar evi"nde ailesiyle yaşıyor. Kentte evlendikten sonra ailesinin yanından ayrılan 21 yaşındaki Ömer Memcik, dışı sac, iç kontrplaktan yaptığı 17 metrekarelik tekerlekli seyyar evinde eşi ve bir çocuğuyla yaşamını sürdürüyor. Evin bir odasını da iş yeri olarak kullanan Memcik, evini atının yardımıyla başka alana taşıyabiliyor.

FİLMDEN ETKİLENMİŞ


Memcik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, maddi durumu iyi olmadığı için yeni ev yapma imkanı olmadığını, bu nedenle böyle bir yönteme başvurduğunu belirtti. Kemal Sunal’ın filminden etkilenerek seyyar ev yapma kararı verdiğini anlatan Memcik, "Daha önce de Kemal Sunal’ın 'Gülen Adam’ adlı filmini izlemiştim. Aklıma böyle bir fikir geldi ve evi yaptım. Evim iki odalı, 4 tekerlek üzerinde ve 17 metrekareden oluşuyor. Evimin bir odasını da dükkan olarak kullanıyorum. Diğer odayı ise hem yatak odası hem oturma odası hem de banyo olarak kullanıyoruz" dedi.


Kemal Sunal, filmde tekerlekli evine çekerken


'CANIM NEREYE İSTERSE TAŞIYORUM'


Evlendiğinde babasıyla yaşadığını, 6 ay sonra ayrılma kararı aldıklarına dikkati çeken Memcik, şöyle devam etti: "Babamın maddi durumu da iyi değildi. Bana ev yapma durumu yoktu. Benim de yeni ev yapma gibi bir gücüm olmadığı için sac tabakalarından böyle bir ev yaptım. Evim çok güzel. Canım nereyi isterse oraya taşıyorum. Evi taşımak için at bağlıyorum. Aklım nereye eserse orada konaklıyorum. Bundan 3 hafta önce başka bir yerdeydim. Şimdi ise buraya geldim. Hayatımı bu şekilde sürdürüyorum."

MERAK EDENLER EVİ GEZİYOR


Memcik, evini arkadaşlarının yardımıyla yaptığını, bir süre daha bu evde yaşamını sürdüreceğini belirterek, şunları kaydetti:
"Kemal Sunal’ın filmini ilk izlediğimde böyle bir şey yapmak istedim. Evi yaparak amacıma ulaştım. Yürüyen bir ev yaptım. Maddi durumum yok, olsaydı daha güzel bir ev yapmak isterdim. Aslında kendi evim olsaydı bile bu evi yapardım. Evin bir bölümünü de dükkan yaptım. Evimi gören bana ’helal olsun çok güzel bir ev yaptın’ diyor.

EŞİ YETER MEMCİK: KİRADA OTURMAKTAN İYİ

Hatta bir çok kişi aynısını yapmak istediklerini söyledi. Bu evde eşim ve çocuğumla yaşıyorum. Evim küçük ama idare ediyoruz. Belediye başkanımız yaz geldiğinde yardım edeceğini söyledi. Şimdilik bizi sığınma evine almak istedi ama ben istemedim. Çünkü atım, köpeğim ve güvercinlerim var. Bu sebepten dolayı kabul etmedim. Evimi atıma takıp istediğim yere götürebiliyorum." Evin bir bölümünü de iş yeri olarak kullandığına dikkati çeken Memcik, mahalle sakinlerinin iş yerinden alışveriş yaptığını, geçimini böyle sağlamaya çalıştığını söyledi. Memcik’in eşi Yeter Memcik de kirada oturmaktansa bu evde kalmayı tercih ettiklerini belirterek, yetkililerden ailelerine yardım etmesini istedi.

MAHALLELİ SOHBETE GİDİYOR

Mahalle sakinlerinden Emre Gürcan ise Ömer Memcik’i yıllardır tanıdığını ifade ederek, "Ömer babasından ayrıldığından beri bu evde yaşıyor. Bizim istediğimiz ona güzel bir ev yapılsın. Mahalleli olarak sürekli yanına gidip sohbet ediyoruz. Zaten evin önünde küçük bir de dükkan yapmış. Biz de onun dükkanından alışveriş yaparak ona destek olmaya çalışıyoruz" diye konuştu.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.