"Fındıkta bu yıl zarar yok"

UFK Yönetim Kurulu Üyesi Karslıoğlu: "Batı Karadeniz Bölgesinde herhangi bir afet olmadığı gibi bir zarar da söz konusu değildir

28 Nisan 2015, Salı 18:56
A A
'Fındıkta bu yıl zarar yok'

Ulusal Fındık Konseyi (UFK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Düzce Ticaret Borsası Başkanı Nurettin Karslıoğlu, Batı Karadeniz’de fındıkta herhangi bir afet veya zararının olmadığını belirtti. Karslıoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, bölgelerinde yüzde 60 oranında zarar meydana geldiği yönünde açıklamalar olduğunu hatırlatarak, "Bu tür asılsız haberlerin ne amaçla yapıldığının yorumunu sağduyulu arkadaşlara bırakıyorum.

Bizim konumuz fiyat yorumu değildir. Bizim görevimiz doğru analiz yapıp, fındıkla ilgili tüm paydaşları doğru bilgilendirmektir" diye konuştu. Bölgede fındıkta ciddi oranda zarar olmadığını vurgulayan Karslıoğlu, "Batı Karadeniz Bölgesinde herhangi bir afet olmadığı gibi bir zarar da söz konusu değildir. Bölgemizde ekibimizle birlikte aktif araştırma yaparak takip ettiğimiz, hava şartlarından bir zarar oluşmadığının tespiti tüm fındık paydaşları tarafından bilinmektedir" ifadesini kullandı.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.