Finlandiya'da pandemi günleri nasıl geçiyor?

Doğal güzellikleri ve yüksek yaşam standartları ile en yaşanabilir ülkeler arasında yer alan Finlandiya'da pandemi günleri nasıl geçiyor? Finlandiya'da Covid-19 nedeniyle yurt dışından seyahat için yüksek düzeyde kısıtlama uygulanıyor. İşte Finlandiya'da pandemi günleri...

21 Aralık 2020, Pazartesi 12:48 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yılın her mevsiminde doğal güzellikleriyle kendine hayran bırakan Finlandiya'da pandemi burukluğu yaşanıyor. Yüksel yaşam standartları ve eğitim sistemi ile tüm dünyanın kıskandığı ülkede, corona virüs kısıtlamaları uygulanmaya başlandı.

Yeni tip corona virüsle mücadele önlemleri kapsamında başkent Helsinki'de vatandaşlar virüsten korunmak için maske takarak sokağa çıkıyor. Bu süreçte restoranların ve barların açık kalma süreleri sınırlandırıldı, kültür ve spor faaliyetleri de durduruldu. Finlandiya'daki pandemi günleri, Anadolu Ajansı muhabirinin objektifine yansıdı.

Kısıtlamalar kapsamında, Kamppi alışveriş merkezinde yoğunluğun az olduğu gözlendi.

Yine kısıtlamalar kapsamında Pirkkola Spor Salonu üyelerine kapılarını kapattı.

Şehir merkezindeki Oodi kütüphanesi ise sadece ödünç kitap alımı için açık bırakıldı. 

Finlandiyalı sanatçı Tommi Toija'nın heykeli Bad Bad Boy'a maske takıldı.


Finlandiya'ya kimler seyahat edebilir?

Finlandiya'ya kimler seyahat edebilir?

Skyscanner sitesinde yer alan bilgiye göre, Finlandiya'da şu anda yüksek düzeyde bir kısıtlama uygulanıyor. Yolcuların 12 Ocak 2021'e kadar ülkeye girişine izin verilmiyor. Finlandiya vatandaşları ve aileleri ve de ülkede oturma izni olanlar için bu durum geçerli değil.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kardüz Yaylası'ndan nefes kesen görüntüler