Fırat Aydınus küfür etti iddiası

Fırat Aydınus küfür etti iddiası

Galatasaray - Akhisar Belediyespor karşılaşmasında orta hakem Fırat Aydınus'un Melo'ya küfür ettiği iddiası sosyal medyanın gündemine oturdu

08 Mart 2014, Cumartesi 20:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sosyal medya bu iddia ile çalkalandı. Galatasaray - Akhisar Belediyespor karşılaşmasında orta hakem Fırat Aydınus'un, Galatasaraylı Felipe Melo ile girdiği bir diyalog sırasında küfür ettiği sosyal medyada iddia edildi ve bazı görüntüler paylaşıldı.

TARAFTARDAN BÜYÜK TEPKİ

İkinci yarı başında çıkarken statta bulunan taraftarlarda hakemin Melo'ya küfür olayını duyunca " Fırat istifa" ve " Küfürbaz Fırat" "Küfür etsene küfür etsene Fırat Aydınus" diye bağırdı.

Felipe Melo 'küfür' iddialarına ne dedi?

Hakem Fırat Aydınus'un maç içerisinde kendisine küfür ettiği iddia edilen Galatasaraylı Felipe Melo, Twitter hesabı üzerinden iddialar hakkında açıklamalarda bulundu. Melo, "Maç içinde yüksek tansiyonda bazen istenmeyen kelimeler çıkabiliyor, büyütmeye gerek yok" dedi.

Öte yandan Fırat Aydınus'un 2. yarıdaki bir pozisyonda Melo ile ağzını kapatarak konuştuğu dikkati çekti.

ARIBOĞAN: OLMAZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM... OLMAMALI

Galatasaray İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan, maç sonunda Fırat Aydınus'un Melo'ya küfür ettiği iddiası hakkında "Fırat Aydınus böyle bir şey söylemiş midir bilmiyorum. Olmaz diye düşünüyorum ve olmamalı. Olmamasını umuyorum... Olamayacağını düşünüyorum. Olmuşsa da futbolun en tepesinden en alt kademesine kadar her kategorideki insanın davranışlarını ve bazı şeyleri gözden geçirmemiz gerekir.

Türk futboluna yıllardır hizmet eden bir hakem Fırat Aydınus.

Bu konuyu hep birlikte değerlendireceğiz. Türk futbolunda sportif rekabet dışında birçok şey oluyor. Futbol rekabetine yakışmayan bir durum varsa bunu da temizleyecek olan futbol ailesidir" dedi.

Bu arada Galatasaray kulübü ve yöneticileri Fırat Aydınus ile Melo arasındaki pozisyonu iyice değerlendirip inceledikten sonra Aydınus'un küfür ettiği kanısı kesinleşirse resmi bir açıklama yapacak. Ayrıca bu konu hakkında TFF ile MHK'ya rahatsızlık iletilip yaptırım uygulanması istenecek.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Burak Yılmaz'ın takımı Lille, Saint-Etienne ile golsüz berabere kaldı