Firefox Australis geldi!

Firefox'u baştan aşağıya değiştiren, bambaşka bir tasarım sunan devrimsel sürüm geldi!

19 Kasım 2013, Salı 11:15
A A

Mozilla'nın Firefox arayüzünde önemli değişiklikler yapan ve yeni bir temayla gelen sürümü "Australis", Pazartesi'den itibaren onu test etmek isteyenlere sunuluyor.

Australis projesi, Firefox'un kişiselleştirilebilme olanaklarını geliştirdiği gibi yeni bir Firefox menüsüyle geliyor. Mozilla'nın e-posta listesine göre Firefox nightly kanalı, Pazartesi'den itibaren Australis UX yapılarını almaya başlayacak. Aralıkta ise 29. sürümün nightly yapıları ortaya çıkacak. Projenin yakın gelecekteki amacı ise kullanıcılardan gelen geri bildirime göre "mozilla-central" ile birleşmek.


Nightly yapılarının kullanıcılar tarafından değerlendirilmesinin ardından Mozilla, yeni arayüzün Nisan 2014'te yayınlanacak Firefox 29'un final sürümünde kullanılıp kullanılmayacağına karar verecek.

Australis'i denemek isteyenler, onun Windows, Mac ve Linux yapılarını UX branşı altından indirebiliyorlar. Bug tracker ise bu adres altında bulunuyor.

Resimlerle: Tarayıcınız için 50 HTML5 harikası site...

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.