Firefox, iOS 7'nin yolunda!

Firefox, iOS 7'nin yolunda!

Firefox OS 2.0'ın yeni tasarımı internette ortaya çıktı. Bakalım size de biraz "tanıdık" gelecek mi?

10 Nisan 2014, Perşembe 19:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Mozilla'nın Firefox OS işletim sistemini kullanan telefonları, Android, iOS veya Windows Phone'lu cepler kadar popüler değiller. Belki de Mozilla'nın tüm ihtiyacı olan, bir tasarım değişikliği.

Mozilla yetkilileri olan Ahmed Nefzaoui ve Sören Hentzschel ise Firefox OS 2.0'ın ekran görüntülerini Twitter hesaplarında yayınladılar. Ekran görüntülerine bakarak Firefox OS'un yeni sürümünün çok daha düz ve canlı bir tasarıma sahip olacağını söylemek mümkün. Saydam, çift renk tonlu uygulama simgeleri ve kilit ekranı uyarıları da iOS 7'yi andırıyor.


Mozilla, belki de Apple hayranlarının kalbini kazanmak istiyor, ancak hepsi bu kadarla sınırlı değil. Firefox OS'lu yeni telefonlar iPhone'a benzese bile açık bir uygulama ekosistemine sahipler. Bunun anlamı, tüm uygulamaların, neredeyse tüm donanımlarda ve diğer tüm işletim sistemlerinde çalışabiliyor olmaları. Firefox OS uygulamaları, web sayfaları gibi HTML5 ve JavaScript ile geliştirildiğinden, esasen Android'li cihazlarda ve PC'lerde çalışabiliyorlar.

Firefox OS 2.0'da daha fazla görüntü, ikinci sayfada.


Firefox OS 2.0'ın yeni tasarımından kareler!

Arayüz tasarımı yenilenen Firefox OS 2.0'ın çıkmasıyla beraber ona olan ilgi artacak mı, biz de merak ediyoruz. Cevabı önümüzdeki aylarda hep beraber göreceğiz.
Resimlerle: Bu cepler Android 4.4 KitKat'lı!

Kaynak: CHIP Online

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Justin Bieber'ın elektrikli Rolls Royce aracının fiyatı 500 bin dolar