Fırıncı rekabeti ekmek fiyatını düşürdü

Balıkesir'in Edremit ilçesinde fırıncılar arasında başlayan rekabet, 250 gram ekmeğin fiyatının 50 kuruşa düşmesine neden oldu

17 Kasım 2013, Pazar 11:52
A A

Fırıncılar arasındaki rekabetten ekmek fiyatlarının düşmesi dar gelirli vatandaşları sevindirirken, zabıta ekipleri denetimlerini arttırdı. Aynı gramajdaki ekmek daha önce 80 kuruşa satılıyordu.

Ekmekte girdi maliyetinin yüksek olduğunu, buna rağmen fiyatlarda indirime gittiklerini belirten fırıncılar, bunun nedenini ilçe dışından getirilen ekmeklerin satılması olarak gösterdi.

İlçeye dışarıdan ekmek girişinin satışlarına olumsuz yansıdığını belirten fırıncı 52 yaşındaki Mustafa Alpay, "Hangi koşullarda ve nasıl üretildiği belli olmayan, genellikle Havran ilçesinin köylerinde üretilen ekmek ilçemizde satışa sunuluyor. Satışı düşen bizler de fiyat indirimine gitmek zorunda kalıyoruz" dedi.

ZABITA DENETİMLERİ SIKLAŞTI

Ekmek fiyatlarındaki düşüşten memnun olan vatandaşlar "İndirim sayesinde bütçemizde biraz da olsa rahatlama oldu" derken, Edremit Belediyesi Zabıta Müdürü Esengül Altınöz, fırınlarda denetimlerin arttırıldığını söyledi.

Denetimler sırasında gramaj kontrollerinin yanı sıra üretim alanlarının ve çalışanların hijyen koşullarının kontrol edildiğini belirten Altınöz, "Denetimler sürecek" dedi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.