'Fişçi' ve 'kancı' vekillere geçici ihraç

'Fişçi' ve 'kancı' vekillere geçici ihraç

Geçen ay yaptıkları açıklamalarla şimşekleri üzerlerine çeken AK Partili iki milletvekiline 'geçici ihraç'

23 Mart 2010, Salı 16:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

'40 yıl onlar fişledi, şimdi biz onları fişliyoruz” diyen Kahramanmaraş Milletvekili Avni Doğan ile 'İktidar karşıtları kanı bozuk' diyen Çorum Milletvekili Ahmet Aydoğmuş’un cezaları açıklandı.

Ak Parti Çorum Milletvekili Ahmet Aydoğmuş’a 2 ay, Ak Parti Kahramanmaraş milletvekili Avni doğan’a 4 ay süreyle geçici ihraç cezası verildi.

NE DEMİŞLERDİ?

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Avni Doğan Ergenekon davası ile ilgili olarak, "Eğer biz birazcık tökezlersek bu Ergenekoncular falan bu defa çok kötü intikam alır, halktan. Bu memlekette kimin kızının başı örtülü, hepsini fişlemişler. Kimin çocuğu İmam Hatip'e gidiyor hepsini fişlemişler. Kim muhafazakar, kim ramazanda oruç tutuyor hepsini fişlemişler. Eee şimdi biz onları fişliyoruz. 40 sene onlar bu halka yaptı, inşallah sıra bizde. Yapmaya çalıştığımız bu arkadaşlar" demişti.

Çorum Milletvekili Ahmet Aydoğmuş da, partisinin Çorum Merkez İlçe Başkanlığı'nda yaptığı konuşmada hükümeti eleştirenlere yüklenirken, “Bu insanın kanı bu ülkenin kanı mıdır. Ben sorarım... Tahlile göndermek lazım bence. Ve bu kanı bozuk insanlar hayatın her yöresinde olabilirler” diye konuşmuştu.


 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Politika Kurulu başkanvekilleriyle görüştü