Fıtık ameliyatından çıkamadı, kocası isyan etti!

İzmir'de özel hastanede fıtık ameliyatı olduktan sonra yatırıldığı servisteki odasında fenalaşan Atike Vural, hayatını kaybetti. Vural'ın şoförlük yapan eşi Erhan Vural, eşinin ölümünden hastaneyi suçladı

15 Ağustos 2013, Perşembe 14:35
A A

Konak ilçesinde oturan iki çocuk annesi Atike Vural’da, bir süre önce bel fıtığı rahatsızlığı ortaya çıktı. Doktor kontrollerinin ardından ameliyat olmasına karar verilen Atike Vural, dün özel bir hastanede ameliyata alındı. Yaklaşık iki saat süren ameliyatın ardından Vural, servisteki odasına alındı.

Ameliyattan yaklaşık 23 saat sonra servisteki odasında fenalaşan Vural, bugün saat 03.00 sıralarında yoğun bakım ünitesine kaldırıldı. Doktorların çabalarına rağmen Atike Vural, hayatını kaybetti.

Atike Vural’ın öldüğünü öğrenince hastaneye akın eden yakınları, büyük üzüntü yaşadı. Vural’ın Büyükşehir Belediyesi’nde şoförlük yapan eşi Erhan Vural, eşinin ölümünde hastanenin suçlu olduğunu ileri sürdü.

'EŞİM ÖLÜMCÜL OLMAYA BİR AMELİYATA GİRDİ'

Erhan Vural, "Eşim bel fıtığı gibi ölümcül olmayan bir ameliyata girdi. Ameliyatın ardından servise alınan eşimi, narkozun etkisinden kurtaramadık. Kendisine hiç gelemedi. Sürekli ağrı çekti, bunun üzerine de hemşireler iğne yaptı. Eşimin ölümünden hastanenin kurusu bulunduğuna inanıyorum ve hukuk mücadelesi başlatacağım" dedi.

Hastane adına yapılan açıklamada üzücü bir olay yaşandığı belirtilerek, ameliyat öncesi hastanın dosyasının incelendiği ve ameliyata mani bir durum olmadığının saptandığı kaydedildi.

Açıklamada, "Ameliyat sırasında da bir sorun yaşanmamış, kanama olmamış. Başarılı geçen ameliyat sonrasında hasta narkozun etkisinden kurtarılıp uyandırıldıktan sonra odasına alınmış.

'TÜM VERİLER NORMAL GÖRÜNÜYOR'

Doktorların ve hemşirelerin belli aralıklarla yaptıkları takiplerden de bir sorun belirlenmemiş" denildi. Olayın ameliyat kaynaklı olmadığının düşünüldüğü vurgulanan açıklamada, "Çünkü tüm veriler normal görünüyor. Kesin sonuç otopside ortaya çıkar. Ancak bizler, ölüm nedeninin karın bölgesindeki aort damarındaki yırtılmadan kaynaklandığını düşünüyoruz. Ameliyata bağlı komplikasyon bu kadar saat sonra ortaya çıkmaz" ifadelerine yer verildi.

DHA

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.