Flamingolar sonu oluyordu!

Flamingolar sonu oluyordu!

Tekirdağlı paraşüt sporcusu Arslan Hamza Algül, Saros Körfezi'nde flamingoları paramotoruyla havadan görüntülediği sırada motorun durması nedeniyle denize çakıldı

03 Ekim 2013, Perşembe 15:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kaskındaki kameradan düşme anını kaydeden Algül, yara almadan kurtuldu.

Tekirdağ Doğa Sporları Başkan Yardımcısı ve paraşüt sporcusu Arslan Hamza Algül, dün Edirne'nin Keşan ilçesi Saros Körfezi'ndeki flamingo sürülerini havadan görüntülemek için Keşan İlçesi'ndeki Erikli Sahili'nden paraşütlü paramotoruyla havalandı.

200 METREDEN DENİZE DÜŞTÜ

Yaklaşık 2 saat boyunca havada kalan Algül, flamingo sürüsünü kaskına takılı kamerasıyla kaydetti. Algül'ün paramotoru aniden arıza yaparak durunca yaklaşık 200 metre yükseklikten denize düştü. Algül'ün düştüğünü gören arkadaşları Yılmaz Özkaya ve Mehmet Altunışık yardıma koşarak denize girdi. Arkadaşlarının yardımıyla denizden çıkarılan ve yara almayan Algül, kaskındaki kamera ile de kendi düşme anını saniye saniye kaydetti.

SAROS'DA FLAMİNGOLARI GÖRÜNTÜLÜYORDU

Havada paramotorunun bir anda durduğunu anlatan Algül, "Saros Körfezi üzerinde 'Trakya gökyüzü ile buluşuyor' belgesel çekimleri kapsamında flamingo sürülerini görüntülüyordum. 200 metre yükseklikte uçuş yapıyordum. Aniden motorum durdu. 200 metreden düşmeye başladım. Motorumu birkaç kez çalıştırmayı denedim fakat başarı olamadım. Paraşütümü sığ tarafa yönlendirdim. Bu sayede olası bir boğulmadan kıl kapı kurtuldum. Arkadaşlarım yardıma gelerek beni ve malzemelerimi bulunduğum yerden çıkarttı" dedi.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika: Necdet Üruğ hayatını kaybetti! Necdet Üruğ kimdir?