Florida'yı yılanlar bastı

Boa ve Afrika pitonu gibi tehlikeli birçok yılan türü, Florida'yı istila etti

02 Kasım 2009, Pazartesi 10:26
A A

Araştırmacılar, eyalet merkezi Miami’ye de ulaşan büyük yılanların, her türlü ortama uyum sağlayabildiklerinden, kent ortamına da uyum sağladıklarını, bu durum karşısında yetkililerin alarma geçtiğini belirti.

Araştırmacılara göre, en büyük sorun, bu yılanların Florida’nın güneyinin büyük bir kısmını kaplayan Everglades milli parkındaki uçsuz bucaksız bataklık bölgesinde çoğalmaları. Amerikan Jeofizik Enstitüsünce (USGS) yayımlanan araştırmaya göre, diğer önemli bir sorun da yılanların renkleri sayesinde kolayca kamufle olabilmeleri.

Uzmanlar, yakalanan yılanların midesinden yarasa, sincap, kertenkele, iguana, hatta timsah artıkları çıktığını belirtti. Araştırmada, kurbanlarını boğarak öldüren bu büyük yılanlardan kurtulmak için hiçbir yöntemin yeterli olmadığı bildirildi.

Temmuz ayında, Florida’nın merkezindeki Sumter bölgesinde 2 yaşındaki bir kız çocuğunun evinde 3 buçuk metre uzunluğundaki bir Burma pitonu tarafından öldürüldüğü hatırlatıldı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.