Foklara 'asker selamlı' işkence

Rusya 'da Sovyetler Birliği'nin Nazi güçlerini yenip 2. Dünya Savaşı'na son verişinin 70. yıldönümü kutlamaları için Sibirya'da bir sirk, foklara asker selamı vermeyi öğretti. Winnie the Pooh ve Laska'ya verilen silah taşıma eğitimi hayvanseverleri kızdırdı

12 Mayıs 2015, Salı 09:45
A A

Rusya 'da Sovyetler Birliği'nin Nazi güçlerini yenip 2. Dünya Savaşı'na son verişinin 70. yıldönümü kutlamaları için Sibirya'da bir sirk, foklara asker selamı vermeyi öğretti. Winnie the Pooh ve Laska'ya verilen silah taşıma eğitimi hayvanseverleri kızdırdı.

Daily Mail'de yer alan habere göre, Zafer Günü için özel hazırlanan rutinde foklara özel kıyafetler giydirildi. Fokların bir kısmı bayrak da taşıdı.

Daha önce foklara dans etmeyi öğretmesiyle tepki çeken dünyanın ilk fok sirkinin kurucusu Evgeniy Baranov, “Foklar her bir provada daha da iyi oluyorlar” dedi.

öte yandan, sosyal medyada fokların sirkte bu şekilde eğitilmesine birçok kişi tepki gösterdi. Twitter kullanıcıları, insanların hayvanları “keyifleri için kullanmasına artık bir son verilmesi gerektiğini” vurguladı. Hayvanların gösteri rutinini öğrenmeleri için sirklerde gördükleri işkencelere de dikkat çekildi.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.