Foto safarinin gözde adresi: Kadıralak Yaylası

Trabzon'un Tonya ilçesindeki bin 300 rakımlı Kadıralak Yaylası, her yıl nisan ayında açmaya başlayan "mavi yıldız" çiçekleriyle son yıllarda fotoğraf tutkunlarının da gözde adresi haline geldi.

Son Güncelleme:
A A

Sahip olduğu kartpostallık görüntülerin yanı sıra yöre kültürünü de yansıtan yayla, doğayla iç içe vakit geçirmek isteyen ziyaretçileri cezbediyor.

O ANLARI YAKALAMAYA ÇALIŞIYORLAR

O ANLARI YAKALAMAYA ÇALIŞIYORLAR

Güzellikleri ve eşsiz manzarası için yaylaya gelen foto safari tutkunları, sabah saatlerinden gün batımına kadar mavi yıldız çiçeğini farklı açılardan görüntülemeye çalışıyor.

RENKLİ GÖRÜNTÜLER

RENKLİ GÖRÜNTÜLER

Yayla sakinlerinin, hayvanlarının kışlık yeminin temini için arazide yürüttükleri gübreleme çalışmaları da bölgede renkli görüntüler oluşturuyor.

''İLGİ GERÇEKTEN SEVİNDİRİCİ DÜZEYDE''

''İLGİ GERÇEKTEN SEVİNDİRİCİ DÜZEYDE''

Beşel, Kadıralak Yaylası'nın özellikle nisan ayında yoğun talep gördüğüne dikkati çekerek, "Yaylamız mavi yıldız çiçeklerinin nisan ayında açmasıyla adeta doğa ve fotoğraf tutkunlarını cezbediyor. Türkiye'nin birçok ilinden bu çiçekleri görmek ve fotoğraflamak için gelen vatandaşlarımız var. Mavi yıldız çiçekleri ile Kadıralak Yaylası doğa tutkunlarının bahardaki ilk adresi haline geldi. İlgi gerçekten sevindirici düzeyde." diye konuştu. AA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Lale tarlası turist akınına uğruyor