Fotoğraflarda bir influencer gibi çıkmak için 10 tüyo

Instagram hepimizin hayatında büyük bir yer kaplıyor artık. Poz vermek, doğru ışığı yakalamak, zayıf göründüğünün pozu bulmak, kıyafeti güzel sergilemek... Hepsi önemi. Influencerlar bu işin uzmanları. Son yıllarda top modellerden iyi iş çıkarıyorlar. Biz de, fotoğraflarda bir influencer gibi çıkmanın yollarını paylaştık.

27 Nisan 2021, Salı 13:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Koyu tonlarda makyajdan uzak durun

Koyu tonlarda makyajdan uzak durun

Çoğumuzun yaşadığı fotoğraflarda soluk tenli çıkma sorununu ortadan kaldırmak için hafif ışıltı içeren ince dokulu bronzlaştırıcılar ideal. Ayrıca, elmacık kemiklerinize orta pembelikte bir allık, dudaklarınıza parlak renkli bir ruj (koyu ve mat olanlardan uzak durun) sürmeyi deneyin.

Kamerayı başınızdan yüksekte tutun

Kamerayı başınızdan yüksekte tutun

Kamerayı başınızdan yüksekte tutun. Alçak bir açıdan çekilen fotoğrafta hem kilolu hem de gıdılı çıkma ihtimaliniz yüksek. Oysa bu açı hafifçe yukarı bakmanızı gerektireceğinden boynunuzu ve gövdenizi daha ince uzun gösterir.


Ünlülerin duruş pozisyonunu kopya çekin

Ünlülerin duruş pozisyonunu kopya çekin

Ünlüler en çok nasıl poz verir? Cevap: Vücudunuzu biraz yan çevirin, bir ayağınızı diğerinin önüne atın, bir elinizi kalçanıza koyun ve başınızı hafifçe yana eğerek objektife bakın. İşe yaradığı kesin.

Işığa odaklanın

Işığa odaklanın

Fotoğraf çekilmeden hemen önce ışığa bakın. Herhangi bir ışık kaynağına doğrudan bakmak, gözbebeklerinizi küçülterek hem gözlerinizin daha ışıltılı görünmesini sağlar, hem de fotoğrafta kırmızı çıkmalarını engeller.

Işık altında poz vermeyin

Işık altında poz vermeyin

Yüzünüzde tuhaf gölgelerin oluşmaması, cildinizin soluk ve göz altlarınızın torbalı görünmemesi için doğrudan bir ışık kaynağı altında poz vermeyin. Hele geriden aydınlatma söz konusuysa hiç vermeyin. Bunun yerine doğal ışık alan bir ortamda, örneğin cam kenarında durun.

 Açık renkli sade fonları tercih edin

Açık renkli sade fonları tercih edin

Arka plana dikkat çekmek gibi bir amacınız olmadığı sürece poz vermek için açık renkli sade fonları tercih edin. Özellikle beyaz bir fonun önünde durduğunuzda yüzünüz daha aydınlık ve canlı görünür.


Yüzünüzü hafif yana çevirin

Yüzünüzü hafif yana çevirin

Açıya dikkat. Çok az yüz simetriktir ve doğrudan kameraya bakmak nadiren iyi sonuçlar verir. Yüzünüze derinlik kazandırmak için kafanızı hafifçe yana – yüzünüzün daha çok beğendiğiniz yarısı kameraya gelecek şekilde – çevirin.


Gündoğumu ve gün batımı iyi seçenek

Gündoğumu ve gün batımı iyi seçenek

Açık alanda poz verirken doğrudan güneş ışığına maruz kalırsanız gözlerinizi kısarsınız ki, bu da çenenizin altında gıdı oluşmasına yol açabilir. Gün ortası yerine ışığın daha yumuşak olduğu ikindi ve akşam saatlerini tercih edin. Aslında mükemmel fotoğraflar için en iyi zaman gündoğumu ve günbatımı.

 Fazlalıkları kamufle edin

Fazlalıkları kamufle edin

Fotoğrafta fazlalıklarınızın görüneceğinden endişe ediyorsanız en çok kullanılan yöntemi deneyin; kamufle etmek istediğiniz bölgenin tam önüne çantanızı tutun.

 Dilinizi dişlerinizin arasına koyun

Dilinizi dişlerinizin arasına koyun

Hazırlıksız yakalandığınızda yumuşak bir peçeteyle kompres yaparak yüzünüzdeki yağ fazlalığını alın, birazcık pembeleşmeleri için yanaklarınızı çimdikleyin ve tam dozunda bir gülüş için dilinizi dişlerinizin arasına koyun.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bugün kim ne giymiş? (24 Nisan 2021)