Fotoğraflarda nasıl güzel çıkabilirim?: 10 güzel poz verme tekniği

'Fotoğraflarda kötü çıkıyorum' bu şikayeti duymaya alışıksınızdır. Hatta normalde çok güzel olsa da fotoğrafta gülümseme tekniklerinden bihaber olduğu için hep çirkin çıkan çok fazlal tanıdığınız vardır. Hatta durun tahmin edelim, o kişi sizsiniz. Peki 'fotoğraflarda nasıl güzel çıkabilirim?' sorusunu siz ne sıklıkla soruyorsunuz? Fotoğraflardan olduğundan farklı çıkmak sizin de dertlerinizden biriyse sizin için bir rehber hazırladık.

23 Eylül 2020, Çarşamba 13:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1.Işık ayarı

1.Işık ayarı

Güzel bir ışık yakaladığınızda bu fırsatı değerlendirmelisiniz. Florasan altında gece 10’da çekilmiş bir selfie’den çok daha iyi olacağından emin olabilirsiniz. Ayrıca daha seksi selfie’ler için en uygun yerler gün ışığı aldığı zamanlarda otel odalarıdır. Beyaz duvarlar ve beyaz çarşaflar olaya ayrı bir boyut katar. Pencerenin önünde durmak, herhangi bir aydınlatıcının önünde durmaktan her daim daha iyidir.

 2.Küçük illüzyonlar

2.Küçük illüzyonlar

Her kadın göğüslerin kollarla desteklenince daha büyük durduğunu bilir. Selfie çekerken bu tarz yöntemlerden yararlanmak ve doğru açıları kullanmak daha seksi bir görüntü elde etmeniz için izlenecek yollardan birkaçı. Bu gibi illüzyonlardan yararlanarak kendinizi olduğunuzdan daha seksi gösterebilirsiniz.

 3.Dudak büzme modasından vazgeçin

3.Dudak büzme modasından vazgeçin

Duckface modasının bittiğini bilmelisiniz. Seksi bir selfie için dudaklarınızı daha seksi kullanmak sizin elinizde.


 4.Doğru açıyı bulmalısınız

4.Doğru açıyı bulmalısınız

Kameranızı kaldırmanız ve baş aşağı çekmeniz özellikle göğüslerinizin daha seksi görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca bel bölgeniz daha ince görünürken, bacaklarınızın da daha uzun algılanmasına neden olur. Özellikle üst açıyı değerlendirmelisiniz.


 5.Başkalarından ilham alabilirsiniz

5.Başkalarından ilham alabilirsiniz

Eğer istediğiniz gibi bir fotoğraf elde edemiyorsanız çevrenizdekileri gözlemleyebilir, internette gezinebilir ve Kim Kardashian ya da Jen Selter gibi ünlüleri örnek alabilirsiniz.

 6.Çapraz bacak

6.Çapraz bacak

Taylor Swift özellikle mini giydiği zaman bunu sık sık yapıyor. Bacaklarınızı çapraz tutmak hem daha ince uzun gösterir hem de kalçalarınızı daha küçük görünmesine yardımcı olur.


 7. Mani deyin

7. Mani deyin

Patti Wood uzatarak söylenen i harfi dudak kenarlarını yukarı kaldırdığı için çekim esnasında Money kelimesinin söylenmesinin doğru tercih olacağını söylüyor. Money derken göz çevrenizde oluşan mimik çizgileri içten gelen bir gülümseme hissini verecektir.

 8. Kollarınızı vücudunuza yapıştırmayın

8. Kollarınızı vücudunuza yapıştırmayın

Olduğunuzdan daha kilolu görünmek istemiyorsanız ve doğal görünüm elde etmek istiyorsanız dik durarak kollarınızı vücudunuzun yanında tutun ancak kesinlikle vücudunuza yapıştırmayın.

 9. Omuz üstü bakışı

9. Omuz üstü bakışı

Ünlüler de boyun kırışıklığı sorunu çeker! Her daim Rihanna’nın da yaptığı gibi, başınızı omzunuzun üstüne doğru hafifçe çevirin, sırtınıza biraz kıvrımlı bir hava verin ve çenenizi aşağıya eğin.

 10.“Prune” suratı

10.“Prune” suratı

Mary Kate ve Ashley Olsen her daim cool gülümsemeleriyle favorilerimizden. Kendilerine yakın bir kaynağın söylediğine göre, poz verirken “prune” kelimesini söyleyin ve suratınızı o şekilde bırakın. Bu haldeyken elmacık kemiklerinizin daha çok vurgulandığını göreceksiniz.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hep sormak istemiştik; ünlülerin o beğendiğimiz kıyafetleri nerede satılıyor?