Fotoğraflarla İzmir Wings for Life World Run koşusu

Omurilik felcinin tedavisi için yapılan araştırmalara fon sağlamak ve bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla dünya çapında düzenlenen Wings For Life World Run, tüm heyecanıyla başladı. Dünyada 12 ülkede aynı anda başlayacak koşunun sponsorlarından olan POSTA gazetesini koşuda Bora Araz ve Mehmet Çiftcioğlu temsil etti. İşte Wings For Life World Run İzmir koşusundan kareler...

06 Mayıs 2018, Pazar 13:40 Son Güncelleme:
A A

"Omurilik felcinin tedavisi için yapılan araştırmalara fon sağlamak ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen "Wings for Life World Run"ın Türkiye ayağı, 8 bin kişinin katılımıyla İzmir’de başladı.

Dünyanın dört bir yanındaki 12 noktada aynı anda yapılan koşunun startı Kültürpark Lozan Kapısı’ndan verildi. Tekerlekli sandalyelilerin yanı sıra birçok yaş grubundan katılımcıların yer aldığı etkinlikte sporcular Kenan Sofuoğlu, Toprak Razgatlıoğlu, Ahmet Arslan’ın yanı sıra Mirkelam, Müjde Uzman, Pelin Akil ve Ayşe Tolga gibi isimler bulundu. 

Katılımcıların tüm dünyada aynı anda koşmaya başlamasından 30 dakika sonra, sabit hızla ilerleyen yakalama aracı sporcuları takip etmeye başladı. Yakalama aracının yanından geçtiği koşucular için yarış sona erecek.

Yakalama aracına en son yakalanan katılımcı yarıştığı parkurun birincisi olurken, dünyanın farklı noktalarında aynı anda düzenlenen yarışta araca en son yakalanan katılımcı ise global şampiyon ilan edilecek.         

İŞTE YARIŞTAN KARELER

İŞTE YARIŞTAN KARELER

Türkiye’de yakalama aracını şampiyon ralli pilotu Murat Bostancı kullanıyor. 

İZMİR'DEN DÜNYAYA ANLAMLI MESAJ

İZMİR'DEN DÜNYAYA ANLAMLI MESAJ

"Etkinliğe destek veren milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, daha önceki yıllarda yer aldığı koşuya sakatlığı nedeniyle katılamadığını kaydetti. Sakatlığı nedeniyle yarışlara da çıkamadığını belirten Kenan Sofuoğlu, "Ama destek olmak için buraya geldim. Özellikle bu kadar kişinin destek olmasına, yani buradan start alan herkes bir ücret ödedi ve bu ücretin de nereye gittiği zaten biliniyor. Omurilik felcinin tedavisi için yapılan araştırmalara destek amacıyla kullanılacak." ifadelerini kullandı.

"Kenan Sofuoğlu, emeği geçen ve start alan herkese çok teşekkür ederek, "Önümüzdeki yıllarda inşallah ben de bu koşuda gerçekten koşmaya çalışacağım çünkü sporcuyum, kondisyon olarak fena değilim ama bugün burada bir Red Bull sporcusu olarak destek olmaya geldim." diye konuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Manchester United, Carlos Tevez'i kadrosuna tekrar katmak istiyor