Fransız askısı nedir? Ameliyatsız yüz germe nasıl yapılır?

Fransız askısı ameliyatsız yüz germe tekniklerinden biri. Fransız askısı, Fransa’da geliştirildiği ve ilk bu ülkede uygulanmaya başlandığı için bu isimle anılıyor. Peki ameliyatsız yüz germe yöntemi olan Fransız askısı nasıl yapılır, kimler için uygun ve kalıcı mı? Dr. Sevgi Ekiyor, Fransız askısı hakkında bilgiler verdi.

08 Mayıs 2020, Cuma 17:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Estetik ve güzellik dünyasında, ameliyatsız yüz germe tekniklerinden en önemli tedavinin başında Fransız askısı geliyor. Dr. Sevgi Ekiyor hastaya yapılan bu uygulama sonucunda hastaların herhangi bir cerrahi müdahalenin ve anestezinin komplikasyonlarıyla uğraşmadan gündelik hayatlarına döndüklerini vurguladı.

Fransız askısı yaptıran bireylerin ifadelerin de bozulma görülmüyor ve işlem sonrası iyileşme süreleri de bir hayli kısa süre de gerçekleşiyor.

5-6 yıl kalıcı

5-6 yıl kalıcı

Dr. Sevgi Ekiyor, yöntemin diğer avantajlarını ise şöyle sıraladı:

Fransız askısı uygulaması cilt altından yapıldığı için dışarıdan çıplak gözle fark edilmiyor. Cerrahi şekilde yapılan yüz germe işlemleriyle neredeyse aynı kalıcılıkta (5 ila 6 yıl) devam ediyor bu sayede birey sık şekilde kısa süreli uygulanan diğer yüz germe işlemlerini tekrarlamak zorunda kalmayarak gündelik hayatına dönüyor. Uygulama kaslarla herhangi bir etkileşime girmediği için mimiklerde daha doğal bir sonuç alınıyor. Kullandığımız iplikler esneyebilen, elastik yapıda olduğundan bireylerde mimik hareketleri esnasında hissedilmiyor ve yüz ifadesinde herhangi bir bozulma veya silinme oluşmuyor. Lokal anestezi altında yapıldığı için kişi hiçbir ağrı ve sızı hissetmeden 30 dakika ile 1 saat içinde en az 10 yaş gençleşerek günlük hayatlarına dönüş yapabiliyor.

Kimler Fransız askısı yaptırabilir?

Kimler Fransız askısı yaptırabilir?

Fransız askısı yüzde ve vücutta kullanılabiliyor. Yöntem ortalama 30 ile 65 yaş arası ihtiyaç duyan kadın veya erkek her birey için uygun. Uygulama öncesi mutlaka detaylı bir muayene yapılarak bireyin bu işlem için uygun bir aday olup olmadığı belirleniyor.

Dr. Sevgi Ekiyor son olarak, "Yüz hatlarının yeniden oluşturulması, asimetrik kaşların düzeltilmesi, yüz ve boyun germe, yanak ve elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi, kısmi yüz felci geçiren hastalarda asimetrinin düzeltilmesi için oldukça kullanışlı ve popüler bir yöntem’’ diye konuştu.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Nikotini vücuttan atarak ciğerleri temizleyen 5 süper besin