Fransız askısının 6 avantajı

Fransız askısı, özellikle Seda Sayan Fransız askısı yaptırdığını açıkladıktan sonra pek çok kadın tarafından araştırılmaya başlandı. Fransız askısı ne demek sorusu pek çok kişinin kafasını kurcalasa da, cevabı ilk etapta şaşırtıcı geliyor. Zira bu bir moda terimi değil, estetiik ifadesi. Fransız askısı nerelere uygulanır sorusunun ise net bir cevabı yok çünkü genel bir yüz gençleştirme uygulaması. Medikal Estetik Hekimi Dr. Sevgi Ekiyor Fransız askısı hakkında bilgi verdi. İşte Fransız askısının 6 harika avantajı!

05 Haziran 2020, Cuma 16:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Hiçbir komplikasyon yok

Hiçbir komplikasyon yok

Fransız askısı, Fransa'da geliştirildiği ve ilk bu ülkede uygulanmaya başlandığı için bu isimle anılıyor. Estetik ve güzellik dünyasında, ameliyatsız yüz germe tekniklerinden en önemli tedavinin başında Fransız askısı geliyor. Hastaya yapılan bu uygulama sonucunda hastalar herhangi bir cerrahi müdahalenin ve anestezinin komplikasyonlarıyla uğraşmadan gündelik hayatlarına dönüyor.

İfadede değişiklik yok

Fransız askısı yaptıran bireylerin ifadelerin de bozulma görülmüyor ve işlem sonrası iyileşme süreleri de bir hayli kısa süre de gerçekleşiyor.

Çıplak gözle fark edilmiyor

Çıplak gözle fark edilmiyor

Fransız askısı uygulaması cilt altından yapıldığı için dışarıdan çıplak gözle fark edilmiyor. Uygulama kaslarla herhangi bir etkileşime girmediği için mimiklerde daha doğal bir sonuç alınıyor. Kullandığımız iplikler esneyebilen, elastik yapıda olduğundan bireylerde mimik hareketleri esnasında hissedilmiyor ve yüz ifadesinde herhangi bir bozulma veya silinme oluşmuyor. 

Kalıcılık aynı

Cerrahi şekilde yapılan yüz germe işlemleriyle neredeyse aynı kalıcılıkta (5 ila 6 yıl) devam ediyor bu sayede birey sık şekilde kısa süreli uygulanan diğer yüz germe işlemlerini tekrarlamak zorunda kalmayarak gündelik hayatına dönüyor.

Ağrı sızı yok

Ağrı sızı yok

Lokal anestezi altında yapıldığı için kişi hiçbir ağrı ve sızı hissetmeden 30 dakika ile 1 saat içinde en az 10 yaş gençleşerek günlük hayatlarına dönüş yapabiliyor. Askılama işlemi yapılan kişi 24 saat içinde de günlük hayatına geri dönebilir. 

Herkes için uygun

Herkes için uygun

Fransız askısı yüzde ve vücutta kullanılabiliyor. Yöntem ortalama 30 ile 65 yaş arası ihtiyaç duyan kadın veya erkek her birey için uygun. Uygulama öncesi mutlaka detaylı bir muayene yapılarak bireyin bu işlem için uygun bir aday olup olmadığı belirleniyor. Yüz hatlarının yeniden oluşturulması, asimetrik kaşların düzeltilmesi, yüz ve boyun germe, yanak ve elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi, kısmi yüz felci geçiren hastalarda asimetrinin düzeltilmesi için oldukça kullanışlı ve popüler bir yöntem.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dermatologlara göre, cildi mahveden 7 bakım tavsiyesi