Fransız belediye başkanı yaptığı 1 Nisan şakası için özür diledi

Fransız belediye başkanı yaptığı 1 Nisan şakası için özür diledi

Fransa'nın başkenti Paris yakınlarındaki Beauvais kentinin Belediye Başkanı Caroline Cayeux, İsveçli mobilya şirketi Ikea'nın şehre yatırım yapacağı ve 4 bin kişilik istihdam sağlayacağı şeklindeki 1 Nisan şakası sonrası gelen tepkiler üzerine özür diledi

03 Nisan 2018, Salı 16:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Caroline Cayeux, RTL radyosunda katıldığı canlı yayında, aşırıya kaçan mesajı nedeniyle üzgün olduğunu dile getirdi ve vatandaşlardan özür diledi.

Paris'in kuzeyinde bulunan ve yüksek işsizlik oranıyla tanınan Beauvais'in Belediye Başkanı Cayeux, sosyal medyada 1 Nisan günü paylaştığı "Ikea, yakında Novapark bölgesinde mağaza açacak. Bu Beauvais'in ekonomik canlılığı ve istihdam için çok güzel bir haber." mesajına vatandaşlardan yoğun tepki geldiğini aktardı.


BİNLERCE KİŞİNİN AÇ GEZDİĞİ YERDE YATIRIMLA İLGİLİ ŞAKA YAPTI


Belediye olarak Ikea yönetimiyle iletişime geçip teklif götürdüklerini fakat İsveçli mobilya ve ev aletleri zincirinin sadece büyük şehirlerde mağaza açma prensibi nedeniyle bunun gerçekleşmediği bilgisini veren Cayeux, "Bu mesaj bir hataydı. Beklenti oluşturduğum kişilerden özür diliyorum." dedi.

Fransız basını, binlerce kişinin iş beklentisi içinde olduğu kentte 4 bin kişiye istihdam sağlayacak bu tür bir yatırımın 1 Nisan şakasına konu edilmesinin vatandaşların öfkesine neden olduğunu yazdı.

Beauvais Belediye Başkanı Cayeux, geçen yıllarda da tepki çeken 1 Nisan mesajları paylaşmıştı.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Pakistan'da patlama: Ölüler ve yaralılar var