Fransız Bilim Konseyi uyardı: 17 milyon kişi ölüm riski altında

Fransız Bilim Konseyi uyardı: 17 milyon kişi ölüm riski altında

Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyada hızla yayılmaya devam eden yeni tip corona virüs can almaya devam ediyor. Fransa Bilim Konseyi, ülkede corona virüs nedeniyle ölüm riski altında olan kişi sayısının 17 milyon olduğunu açıkladı.

08 Nisan 2020, Çarşamba 22:55 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Fransa Bilim Konseyi corona virüs (Kovid-19) salgınına yönelik yapılan araştırmaların sonucunu paylaştı. Açıklanan verilere göre ülkede Kovid-19 nedeniyle ölüm riski altında olan kişi sayısının 17 milyon olduğu ifade edildi. Yaş ve hastalık faktörlerini inceleyerek Fransa'da nüfusun 4'te 1'inin ölümcül risk altında olduğunu belirten Konsey, riskli vatandaşlar için kesin sokağa çıkma yasağı getirilmesini talep etti. Fransa'da 67 milyonluk nüfusun 17 milyonunun Covid-19 nedeniyle ölüm riski taşıdığını açıklayan Fransa Bilim Konseyi, ileri yaş ve hastalıkların ölüm riskini arttırdığını bildirdi.

10 bin 869 kişi hayatını kaybetti

Riski arttıran hastalıklar arasında hipertansiyon, diyabet ve viral hassasiyetin yanı sıra obezite ve sigara tüketiminin de ölüm riskini arttıran faktörler olduğu aktarıldı. Konsey, riskli ve hassas duruma sahip vatandaşlar için katı ve kesin sokağa çıkma yasağı uygulanmasının hayati önem taşıdığını dile getirdi.

Öte yandan dünyada corona virüse bağlı ölümlerin en çok yaşandığı ülkeler arasında 4. sıradan yer alan Fransa'da 10 bin 869 kişi hayatını kaybederken toplam vaka sayısı 112 bin 950 olarak açıklandı.PARİS (İHA)Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çin’de görüntülendi! Bu yıl üçüncü kez gerçekleşti