Fransız denizcilerden Büyükşehir'e ziyaret

Fransız denizcilerden Büyükşehir'e ziyaret

Fransız denizcilerden Büyükşehir'e ziyaret

19 Mart 2019, Salı 10:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İZMİR Limanı'na demirleyen Fransa'ya ait mayın avlama gemisi 'Capricorne'nun komutanı İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti.

İzmir Limanı’na demirleyen Fransa Deniz Kuvvetleri’ne ait mayın avlama gemisi 'Capricorne'nun komutanı Yarbay Vincent Mangan, Fransa’nın Türkiye Büyükelçiliği nezdindeki Savunma Ateşesi Kurmay Albay Valery Sens ve beraberindeki heyet İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ziyarette bulundu. Görüşmeye Fransa'nın İzmir Fahri Konsolosu Zeliha Toprak da katıldı.

Heyeti kabul eden İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan, Fransa ile Türkiye’nin ilişkilerinin 1500’lü yıllara dayandığını belirterek iki ülke arasındaki dostluğa vurgu yaptı. Aydoğan, Türkçe’de sıkça kullanılan Fransızca kelimelerin çokluğuna dikkat çekti.

12 yıl önce başka bir Fransız askeri gemisi ile İzmir’e geldiğini belirten gemi komutanı Vincent Mangan da İzmir’de büyük ilerleme olduğunu söyledi. Kurmay Albay Valery Sens ise Türk deniz kuvvetleriyle çok güçlü ilişkiler içinde olduklarını, tatbikat için geldiklerini, bu hafta İzmir’de, haftaya Marmaris’te, ardından da İstanbul’da olacaklarını söyledi. Gemi Kaptanı Yarbay Vincent Mangan, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan’a anı olarak 'Capricorne' gemisinin amblemini verdi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İzmir'in 30 ilçesinde sokak hayvanlarına mama