Fransız kadınları nasıl beslenir? Fransız kadınları neden zayıf?

Fransız kadınları nasıl beslenir? Bunu soruyoruz çünkü bu kadar ince ve zarif olmalarının bir nedeni olmalı. Hepimiz en az bir kez taktığımız bir şapka ya da kırmızı ruj sayesinde Fransız kadınlarını benzetilmişizdir. Hanginiz buna üzüldü? Fransız kadınlarına benzetilmek gurur verir. Çünkü Fransız kadınları arasında aşırı kilolulara ya da bakımsız kadınlara rastlamak pek kolay değildir. Peki Fransız kadınları nasıl beslenir? Nasıl başarıyorlar böyle fit kalmayı?

21 Ağustos 2020, Cuma 13:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 'Abur cuburlar ve gazozlar çocuklara göredir'

'Abur cuburlar ve gazozlar çocuklara göredir'

Bu esasları benimsemek için bir gıda züppesi gibi davranmak gerekiyor. Bu bakış açısında, gazoz içmek ya da kağıt bardaklarda bol şekerli içecekler tüketmek çocukça hareketler. Yetişkinlere uygun davranmak ve onların yapacağı gibi alkol sınırını da bilmek gerekiyor. Kocaman, hazır keklerden, paketinde 12 ya da 24 lük sunulan şeylerden ve saçma isimleri olan yiyeceklerden kaçınmak gerekiyor.

 Yiyecekte 'kalite' birincil kuralınız olsun

Yiyecekte 'kalite' birincil kuralınız olsun

Neden bir parça en kaliteli çikolatadan yemek varken, ucuz bir paket çikolatanın tamamını yiyesiniz? Fransız kadınları için kalite esastır. Marketlerin genelde en pahalı ve klas reyonlarında gezer, bir paket çikolatayı bir uzun zamana yayarak tüketirler. Sadece çikolata değil, diğer gıdalar için de geçerlidir bu. 


 Haftalık alışveriş değil, iki günde bir alışveriş

Haftalık alışveriş değil, iki günde bir alışveriş

Haftalık ya da aylık alışveriş yapıp gıdaların tazeliğini katbetmesindense, iki günde bir alışveriş yaparak hem daima taze sebze meyve tüketir hem de daha fiziksel aktivite yaparsınız. Marketle ev arasında yürüyeceğiniz daha fazla mesafe, daha fazla torba taşıma... Hepsi size daha fazla hareket olarak geri döner. 

 Paris sokakları koşan kadınlarla dolu

Paris sokakları koşan kadınlarla dolu

Spor salonlarına yazılmak, pilates derslerinde ter dökmek onlara göre değil. Fakat gün içinde devamlı aktifler. Yürüyebildikleri her yere yürüyorlar. Sabahları Paris sokakları koşan, yürüyüş yapan insanlarla dolu. En önemlisi de spor, onlar için yalnızca gençken yapılan bir aktivite değil. Bu zarif ve karizmatik kadınlar; yaşları kaç olursa olsun formda kalmaya, hareket etmeye ve vücut şeklini korumaya çalışıyorlar.


  Çatal bıçağı bazen masaya bırakıyorlar

Çatal bıçağı bazen masaya bırakıyorlar

İlk lokmadan en az 20 dakika sonra beynimizin tokluk sinyalini aldığını hepimiz biliyoruz artık. Fransızlar konuşa konuşa, dinlene dinlene yiyorlar. Lokmalarını uzun süre çiğniyorlar. Hatta zaman zaman ellerinden çatalı bıçağı bırakıp ara veriyorlar yemeklerine. Yavaş yedikleri için küçük porsiyonlarla doyabiliyorlar. Zevk için yiyorlar, aldıkları hazzı zamana yayıp sunumun ve anın tadını çıkarıyorlar adeta. “Her zamankinden az ye.” kuralına uyabiliyorlar bu sayede. Doymak için tabak tabak yemelerine gerek kalmıyor. 

 Sohbet ederek yemek yiyorlar

Sohbet ederek yemek yiyorlar

Paris deyince aklınıza ne geliyor? Muhtemelen çok şık kafe ve restoranlar. İşte bu kafelerde kadınlar öğle yemeklerinde bir araya geliyor, bir kadeh şarapları eşliğinde 'tıngır mıngır', sohbet ede ede yemek yiyorlar. Yani yemek, vücudun bir ihtiyacı değil de sosyalleşme aracı onlar için. Siz de bugün yemeğinizi tek başınıza bir şeyler izleyerek yemeyin, bir arkadaşınızı öğle yemeğine davet edin. Bunu yapamıyorsanız, telefonla bir arkadaşınızı arayın. 10 dakikalık yemek sürenizin yarım saate çıktığını kendiniz göreceksiniz. 

 Günde iki kez yoğurt yiyorlar

Günde iki kez yoğurt yiyorlar

Fransız kadınlarının zayıflama sırrı olarak bilinen yoğurdun zayıflamadaki etkisi bilimsel olarak kanıtlandı. İspanya’daki Navarra Üniversitesi’nden bilim insanlarının gerçekleştirdiği kapsamlı bir araştırma günde bir kutu tam yağlı yoğurt yiyen kişilerin istemeden kilo alma olasılığının yoğurt yemeyenlerden çok daha düşük olduğu ortaya çıkarttı. 8 bin 500 sağlıklı kadın ve erkeğin kilo değişimlerini yedi yıl boyunca izleyen heyet yemeklerden sonra tüketmesine ve bu sayede tatlı yemekten kaçınmasına ya da yoğurdun içinde bulunan bakterilere bağlı olabileceğini düşündüklerini söyledi.

  Fark etmeden Akdeniz diyeti uyguluyorlar

Fark etmeden Akdeniz diyeti uyguluyorlar

Fransızlar genelde dengeli besleniyor. Bir Akdeniz ülkesi olmalarından ötürü Akdeniz beslenme tarzı onlarda da hâkim, yani zeytinyağı, balık, meyve, sebze, süt ürünleri günlük beslenmelerinin temel taşları. Dengeli bir Fransız öğününde mutlaka çorba, meyve, az yağlı bir ana yemek, çay, tam tahıllı ekmek ve küçük porsiyonlarda tatlı yer alıyor. Eski usul, bol peynirli, şaraplı, salamlı, kırmızı etli beslenme tarzını ise Fransa’nın yalnızca %18’i uyguluyor.

 Ayaküstü beslenmek yerine akşam yemeğini beklerler

Ayaküstü beslenmek yerine akşam yemeğini beklerler

Fransız kadını da öğünler arasında, bir-iki kurabiye eşliğinde kahvesini yudumlar tabi ki; ancak kendini asla kaptırmaz. Hafif açlığın, lezzetli bir yemek için iyi bir aperatif olduğunu düşünerek, akşam yemeği için beklemeyi ve salata ile birlikte iyi bir et yemeği tercih eder.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Virechana diyeti nedir?: Bu diyette spor yasak