Fransız Telecom'da intihar girişimi

Fransız Telecom şirketinin bir çalışanın kendini asma girişimi, dün akşam son anda engellendi

14 Ekim 2009, Çarşamba 11:07
A A
Fransız Telecom'da intihar girişimi

Polis, raporlu olan ve ailesine bir SMS’le intihar edeceğini bildiren 54 yaşındaki adamın, son anda itfaiye erleri tarafından kurtarıldığını belirtti.

Polis, depresyon geçiren ve Marsilya’daki Telecom’da temmuz ayında bir meslektaşının intiharıyla sarsılan adamın, zamanında haberdar edilen itfaiye erleri tarafından, evinin bodrum katında kendi asmaya hazırlanırken kurtarıldığını vurguladı.

1.5 YILDA 24 İNTİHAR
Fransa’da Telecom şirketinde son 18 ay içinde intihar edenlerin sayısı 24’e çıkmıştı. Fransız muhalefet partileri, şirkette intiharların artmasından sonra, şirketin Genel Müdürü Didier Lombard’ın istifasını istemişti.

Şirketin yöneticilerinin, birkaç aydır yönetim politikasında önemli değişikliklere yöneldikleri ve bu çerçevede şirketin personel yer değiştirme kurallarına esneklik getirdikleri ifade ediliyor.

Sendika, şirketteki yeniden yapılandırma operasyonlarıyla çalışanların, işlerini ve statülerini kaybetme tehdidi altında büyük stres içinde çalışmasından yakınıyor. Şirkette 100 bine yakın işçi çalışıyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.