Fuar alanında Suriyeli tedbiri

İzmir Enternasyonel Fuarı yaklaşırken, fuarın yapılacağı Kültürpark ve çevresinde konaklayan Suriyeliler bu alandan çıkarılmaya başlandı

08 Ağustos 2015, Cumartesi 12:51
A A
Fuar alanında Suriyeli tedbiri

Yabancı ülkeden çok sayıda katılımcı ve konuğun geleceği 28 Ağustos'ta açılacak fuar alanında kalan sığınmacılara karşı önlemler alınmaya başlandı.

Daha bir hafta öncesine kadar Kültürpark'ta, Basmane kapısına yakın yeşil alanlar üzerinde çoluk çocuk barınan yüzlerce Suriyeli sığınmacının büyük bölümü dışarı çıkarıldı. Özel güvenlik görevlileri halka açık ve ücretsiz olan Kültürpark'a, elinde çanta, bavul, poşet bulunan Suriyelilerin girmesine izin vermiyor. İçeri giriş için bu önlemler alınırken, Kültürpark'ın önü ve çevresinde ise yüzlerce Suriyeli barınmaya devam ediyor.Fuar çevresindeki otellerin Suriyeliler tarafından doldurulması ise fuar döneminde konaklama sıkıntısı yaşanacağı endişesinin artmasına neden oldu. Suriyeliler günün 24 saati Fuar kapısı ve çevresinde sabahlıyor.

Sığınmacılar, Yunan adalarına, buradan da Batı Avrupa’ya geçmek istemeleri sebebiyle İzmir’e ve diğer Ege sahilindeki kentlere yoğun bir şekilde göç ediyor.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.