Fuarda ücmidibüs tanıttı

Anadolu Isuzu, Avrupa'nın otobüste en önemli ihtisas fuarı olan Busworld Kortrijk'e üç yeni araçla katıldı

17 Ekim 2009, Cumartesi 05:00
A A

EN ÖNEMLİ OTOBÜS FUARI

İlk Türk-Japon ortak girişimi olan Anadolu Isuzu, otobüs alanında Avrupa’nın en önemli ihtisas fuarı olan Busworld Kortrijk’e üç yeni aracıyla katıldı.Belçika’nın Kortrijk kentinde düzenlenen fuarda konuşan Anadolu Isuzu Başkanı Kamil Eser, Türkiye’de otomotiv sektörünün krizden ciddi etkilendiğini, buna rağmen üretimlerine devam ederek fuara yeni Novo, CitiMark ve Turkuaz’la katılabildiklerini söyledi.

SERVİS DESTEĞİ ÖNEMLİ

Kamil Eser, midibüs (küçük otobüs) ihracatında 2008’i lider olarak tamamladıklarını belirterek, “2008 yılında 62.5 milyon euro’luk ihracat yaptık. Başta Avrupa olmak üzere 22 ülkeye ihracatımız var. Ürettiğimiz tüm midibüslerin yüzde 35’ini ihraç ediyoruz” diye konuştu. Satış sonrası servise büyük önem verdiklerini belirten Eser, gittikleri ülkelerde önce servis teşkilatını kurduklarını anlattı.

TÜRK MÜHENDİSLER GELİŞTİRDİ

Japon Isuzu’nun ürün gamında midibüslerin bulunmadığını belirten Kamil Eser, bu araçların, Anadolu Isuzu’nun araştırma-geliştirme (ar-ge) departmanında geliştirildiğini vurguladı. Eser, “İhracattaki ilerleme otobüste daha da gelişmemizi sağladı. Midibüslerimizi Türkiye’de Türk mühendisleri geliştirdi. Yolcu taşıyan her araç ilgi alanımıza giriyor. Zamanla değişik üretimler yapabiliriz” dedi.

MİDİBÜS PAZARI BÜYÜYECEK

Kamil Eser, kentlerde minibüs kullanımından midibüs kullanımına doğru geçildiğini dile getirerek, bu araçların pazarının genişlemeyi sürdüreceğini bildirdi. Eser, “Ayrıca şu anda düzenleme yapılıyor. Türkiye’de 1 Ocak 2009’da Euro 4 seviyesine yükseltilen dizel emisyon seviyesi Avrupa’da ekimde Euro 5’e çıkarıldı. Fuarda sergilediğimiz tüm modeller Euro 5 emisyonlu” diye konuştu.  Sibel ERAY

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.