Fuat Oktay: Bir tarafta insanlık düşmanları var

Fuat Oktay: Bir tarafta insanlık düşmanları var

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Oktay, Yunanistan'ın göçmenlere uyguladığı şiddet için ise "Yunanistan'ın masumlara yaptığı zulüm ortadadır" ifadelerini kullandı.

06 Mart 2020, Cuma 15:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Cumhurbaşkanımızın Rusya ziyareti sonucunda varılan ek mutabakat, Astana ve Soçi süreçlerine yeniden hayat vermektedir" dedi.

Oktay, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Yunanistan'ın masumlara yaptığı zulüm ortadadır. Çocuklara atılan gaz bombaları, savunmasız mültecilere sıkılan kurşunlar Avrupa'nın övündüğü hangi değerlerle bağdaşıyor? Bir tarafta dinine veya etnik kökenine göre ayırmadan sığınan herkesi bağrına basmış bir Türkiye, bir tarafta adil yük paylaşımından kaçınanlar, mülteci ve insanlık düşmanları var."

"Birlik beraberliğimizi zedeleyici bir muhalefet anlayışını üzülerek müşahede ediyoruz"

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "Son dönemlerde birlik beraberliğimizi zedeleyici ve yıkıcı bir muhalefet anlayışını ne yazık ki üzülerek müşahede ediyoruz. Bunu yapanlar milletimiz nezdinde de hukuk nezdinde de hesap verecek her şeyden önce milletimizin vicdanında yargılanacaktır" dedi.

AA


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kilis'te maske takmak zorunlu hale getirildi