Fuhuş yapmak istemeyen eşini canlı canlı kuyuya atmış

Fuhuş yapmak istemeyen eşini canlı canlı kuyuya atmış

Kayseri'de polisin 9 yıl sonra aydınlattığı kuyu cinayetiyle ilgili sır perdesi aralandı. Adanalı 32 yaşındaki Huriye A.K.'nin, kendisini fuhuşa zorlayan 44 yaşındaki eşi Metin K. tarafından önce bıçaklanıp yaralandığı, sonra canlı canlı 8 metre derinlikteki kuyuya atıldığı ortaya çıktı

22 Eylül 2014, Pazartesi 14:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Olay tarihinde 23 yaşındaki olan Huriye A., Adana'daki evinden kaçarak, Kayseri'ye geldi. Burada önce fuhuşa aracılık eden R.T.'nin eline düştü. Daha sonra Metin K. ile tanışarak evlendi.

Metin K. fuhuş yapmak istemeyen genç kadını tehdit ve dayak zoruyla erkeklere pazarlamaya başladı. Adana'daki ailesinin kayıp başvurusunda bulunduğu genç kadın, eşinin yanından 3 kez kaçtı. Ancak her seferinde Metin K., eşini bulup, zorla Kayseri'ye getirerek, erkeklere pazarlamaya devam etti.

12 Eylül 2005 tarihinde, Yılanlıdağ eteklerindeki Kazım Karabekir Mahallesi'nde oturan Metin K. fuhuş yapmak istemeyen eşini, arkadaşı Hakan D. ile birlikte evin 400 metre uzağındaki 10 metre derinliğindeki su kuyusunun yanına götürüp, 3 bıçak darbesiyle yaraladı. Gözü dönmüş koca, daha sonra Hakan D'nin yardımıyla kanlar içindeki karısını yaralı halde kuyuya atıp, kapağını üzerine kapattı.

2 ay sonra, çevrede oynayan çocukların kuyudan gelen kötü kokular nedeniyle polise yaptığı ihbar üzerine genç kadının çürümüş cesedi bulundu. İtfaiye ekiplerince tanınmaz halde kuyudan çıkarılan ceset, örnek alındıktan sonra toprağa verildi.

DNA KARŞILAŞTIRMASI YAPILDI


Faili meçhul kalan olaydaki dosyayı yeniden açan Kayseri Emniyet Müdürlüğü Cinayet Masası dedektifleri, önce genç kadının kimliğini belirledi. Kayıp ihbarı veren, geçen sürede yaşamlarını yitiren Adana'daki anne- babadan alınan DNA örnekleriyle Kayseri'deki cesetten alınan örnek karşılaştırıldı. Adli Tıp'ta yapılan testin ardından cesedin Huriye A.K.'YE ait olduğu belirlendi.

DÖVEREK GÖTÜRDÜ


Polisler önce, ölen kadının eşi Metin K.'nın kızı A.K.'nın ifadesine başvurdu. Genç kız, üvey annesinin 9 yıl önce babasının alkol aldığı kuyunun olduğu yere döverek götürdüğünü, daha sonra üvey annesini görmediğini, babasının da bir ay sonra nüfus ve evlilik cüzdanını sobaya atıp yaktığını anlattı. Bunun üzerine dedektifler Metin K.'nın yanından ayrılmayan Hakan D. ile M.G ve Ö.D.'yi yakalayıp gözaltına aldı.

Hakan D, arkadaşı olan Metin K'nın eşi Huriye'ye fuhuş yaptırdığını, o gün yine kaçtığı için kuyunun başında üç yerinden bıçaklayıp, canlı canlı kuyuya atıp, kapağını kapattığını anlattı. Hakan D, "Cinayete ben karışmadım, Sadece, olay yerinde bulundum. Metin'in Huriye'yi bıçaklamasına ve kuyuya atmasına mani olamadım. Daha önce de başka suçlardan cezaevine birkaç girip çıktığım için, polise gitmeye çekindim" dedi.

Hakan D. tutuklanırken, diğer 2 şüpheli adli kontrol verilerek serbest bırakıldı.

KAMYON TAKSİDİ İÇİN BIÇAKLAYIP, KUYUYA ATMIŞ


Amasya Kapalı Cezaevi'nde 'küçük yaştaki kız çocuğuna istismar' suçundan tutuklu bulunan ve 'fuhuş yaptırmak' suçundan sabıkalı Metin K. hakkında da adli işlem yapıldı. Eşini kuyuya atıp öldürdüğü iddia edilen Metin K., bu suçtan da hakim karşısına çıkarılacak. Metin K'nın, eşini pazarlayarak elde ettiği paraya güvenerek taksitle kamyon satın aldığı, karısının artık fuhuş yapmak istememesi üzerine de öfkelenip cinayeti işlediği iddia edildi.

Öte yandan, Kayseri Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, 9 yıldır şüphelileri gizli kalmış cinayeti ortaya çıkartarak çözen Asayiş Şubesi Cinayet Bürosu çalışanlarının ödüllendirileceğini açıkladı.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Markette küçük çocuk ve annesini taciz eden sapığa meydan dayağı