Füsun Önal, 71 yaşında bikinili poz verdi

Bir dönemin sevilen şarkıcılarından Füsun Önal, Bodrum'da deniz sezonunu açtı. Çektiği bikinili fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaşan Füsun Önal, genç kızlara taş çıkardı  

27 Nisan 2018, Cuma 12:00
A A

Deniz sezonunu Bodrum'da açan Füsun Önal, tatil boyunca çektiği fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaşıyor.

İNSANIN BEDENİNE İĞNE GİBİ BATIYOR"

İNSANIN BEDENİNE İĞNE GİBİ BATIYOR"

"Füsun Önal, fotoğrafların altına "Bitez'de deniz buzdu, insanın bedenine iğne gibi batıyor ama diriltiyordu. Yalıkavak'ta ise deniz suyu ılıktı insanı gevşetiyordu" notunu düştü.

FÜSUN ÖNAL KİMDİR?

FÜSUN ÖNAL KİMDİR?

11 Mart 1947'de Kadıköy'de dünyaya gelen Füsun Önal, 11 yıl klasik piyano dersleri ve 2 yıl şan dersi aldı. 

Ankara Üniversitesi'nde İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrenimini yarım bıraktı ve Erol Pekcan Caz Orkestrasında caz şarkıları söyleyerek şarkıcılık kariyerine başladı.

1980'li yıllarda Türkiye'de, solo konserler veren ilk kadın şarkıcı olan ve İngilizce şarkılardan oluşan solo konserlerinde sahnede giyinip soyundu.

"Günümüzde, coverları yapılan, reklam filmlerinde kullanılan "Senden Başka", "Oh Olsun", "Ah Nerede" şarkıları ve "Alo Ben Füsun" adlı uzunçaları ile dört Altın Plak ve bir Altın Kelebek ödülleri başta olmak üzere birçok ödülün sahibi oldu.

"TRT ekranlarında müzik programları, yarışmalar ve çocuk programları sundu. TRT İstanbul Radyosu'nda iki yıl boyunca "Gecenin İçinden" adlı programda skeçlerde oynadı ve TRT'de yayınlanan Radyo Tiyatrolarında rol aldı. 1993'te evli çiftlerin yarıştığı "Evcilik Oyunu" adlı yarışmayı 450 kez Show TV ekranlarında sundu. 3 tane reklam filminde, birkaç da sinema filminde oynadı. Oynadığı filmlerde bol bol şarkılarını söyledi. "Ah Nerede", "Oh Olsun", "Aç Gözünü" gibi şarkıları Önal'ın sinema filmlerine ad oldu.

"Oyunculuğu konusunda yönetmen-oyuncu Haldun Dormen "Kendisine çok önemli roller teslim edilecek bir oyuncu o" demiştir.Füsun Önal, "Kelebekler Özgürdür", "Durdurun Dünyayı İnecek Var", "Evita", "Hair", "Ateşli Aşıkların Sonuncusu - 3 Kadın 1 Çapkın" gibi dünyaca ünlü oyunların ve müzikallerin Türkiye versiyonlarında başrollerde oynayarak, Haldun Dormen, Engin Cezzar, Tunç Yalman, Barnard Hassel, Metin Serezli, Kenneth Urmston gibi ünlü yönetmenlerle çalıştı.

Müzisyen Attila Özdemiroğlu ve yönetmen Tunç Başaran ile iki evlilik yaptı.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.