G-string modası geri dönüyor: Ama hatırladığınız şekilde değil

2000'lerin başındaki g-tring modasını hatırlar mısınız? Her pantolonun, her eşofmanın altından görünen iç çamaşırları büyük bir seksapalite göstergesiydi. Daha sonra gündelik hayatta da, modada da bu görüntü bir ucuzluk simgesi olarak görülmeye başlandı. Artık sahne yüksek bel pantolonlarındı. Düşük bel ve g-string ikilisi tarihe karışmıştı. Daha doğrusu biz öyle sanıyorduk. G-string modası yeniden gündemde, sokaklarda görmemiz yakındır. Biz şimdiden uyaralım.

11 Mart 2021, Perşembe 17:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

G-string'ler yavaş yavaş daha çok kadının iç çamaşırı çekmecesine girmeye başladı ve 1995'te resmen açılışını yaptı. Çünkü Victoria's Secret o yıl ilk kez bir defile düzenleyerek iç çamaşırını daha önce hiç olmadığı kadar gözler önüne serdi. 

Fotoğraf: @emmaleger

İç çamaşırları için düzenlenen moda şovları aslında 30'lu yıllardan beri var ama o zamanki defileler sadece satıcılara özel olarak düzenleniyordu.

Fotoğraf: @camillecharriere

Tüm dünya Heidi Klum ve Tyra Banks'i podyumda alımlı alımlı yürürken gördüğünde g-string en büyük çıkışını yaptı. Perakendeciler değişik kumaş ve renklerde iç çamaşırları tasarlayarak bu akıma katkıda bulundular. Juicy Couture ve Frankie B gibi denim markaları ise bu küçük ve seksi modellerin gözükmesini sağlayacak kotlar yarattılar.

Fotoğraf: @kimkardashian

Britney Spears 2000 yılındaki MTV Video Müzik Ödülleri'nde giydiği neredeyse şeffaf pantolonunun altından gözüken sahte elmas taşlarla süslü tangasıyla pop dünyasında yerini sağlam kıstırdı. T şeklindeki iç çamaşırı tüm zamanların en ilgi çeken ve en seksi kostümlerinden biri oldu.

Fotoğraf: @dualipa

Bundan beş yıl sonrasına gidin. Tanga ve düşük belli pantolonun güçlü birlikteliği fazla teşhircilikten dolayı sekteye uğramıştı. Büyük trendlerin karşı karşıya kaldığı bu geri tepme olayına artık sıkıcı olduğunu söyleyerek modacılar da katıldı. 

Fotoğraf: @haileybieber

'Yüzyıllık stil: İç çamaşırı' kitabının yazarı ve İngiltere'de De Montfort Üniversitesi'nde moda bölümünün başında olan Cillian Proetor, "Kemer hizasının yukarı doğru çıkmasından başka bir alternatif yoktu" diyerek konuyu yorumluyor. Birdenbire, kotun altından gözüken iç çamaşırları çağdışı olarak yorumlanmaya başlayıp yeni moda yüksek belli kotlara geçiş yapıldı.

Fotoğraf: @lizzobeeating

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bugün kim ne giymiş? (11 Mart 2021)