Galatasaray 2 yeni sponsorluk anlaşmasını açıkladı

Galatasaray'ın yeni sponsorları belli oldu. Formanın sırtında sigorta şirketi Magdeburger, göğsünde ise rent a car şirketi SIXT olacak. Galatasaray bu anlaşmalardan 2 yıl için 58 milyon lira kazanacak.

28 Temmuz 2020, Salı 12:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Galatasaray yeni göğüs ve sırt sponsorluk anlaşmalarını açıkladı. Formanın göğüs kısmında SIXT, sırt kısmında ise Magdeburger yer alacak.

Her iki firmayla da iki yıllığına anlaşan Galatasaray toplamda 58 milyon lirayı kasasına koyacak. Anlaşmalar sadece Süper Lig ve Türkiye Kupası karşılaşmaları için geçerli olacak. Galatasaray bu süre içerisinde Avrupa kupalarına katılabilirse formalarda bu sponsorlar yer almayacak.

Galatasaray'ın KAP bildirimi şöyle:

Galatasaray'ın KAP bildirimi şöyle:

ARTI Seyahat Acentesi Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SIXT rent a car Türkiye) ve Magdeburger Sigorta A.Ş. Galatasaray Sportif AŞ'ye 2020-2021 futbol sezon için 29 milyon TL+KDV, 2021-2022 sezonu için 29 milyon TL+KDV ödeyecek. Göğüs sponsorluğu için TUFE+TEFE/2 oranında artırım yapılacak.

Mustafa Cengiz'in açıklaması şöyle:

Mustafa Cengiz'in açıklaması şöyle:

Türk futbolunun içinde bulunduğu bütün maddi zorluklara karşın, Galatasaray ne kadar büyük bir marka olduğu bugün kanıtlandı. Galatasaray göğüs sponsorunu da buldu. Biraz önce anlaşmayı imzaladık. Bunun Galatasaray camiasına ve Türk futboluna hayırlı olmasını dilerim. Önümüzdeki iki sezon için göğüs sponsorumuz, dünya çapında dev bir araç kiralama şirketi olan SIXT rent a car. Bu sözleşme opsiyonlarıyla birlikte 40 milyonu aşkın bir rakama denk geliyor. Bu, özellikle Türk futbolunun sponsorlar açısından sıkıntılı olduğu süreçte müthiş bir hamle. 

Abdürrahim Albayrak ise şunları söyledi:

Abdürrahim Albayrak ise şunları söyledi:

Bir dünya markası olan Galatasaray ile bir başka dünya markası olan SIXT rent a car, bir oldu, beraber oldu. 'Alles Gute' diyorum. 1972 yılında Almanya Münih'te çalışmıştım. Merkezi Münih'te bulunan bu araç kiralama şirketi köklü bir dünya markası. Hepsinden önemlisi iki önemli dünya markasının bir araya gelmesinin Galatasaray'a ve SIXT rent a car markasına neler kazandıracağını hep beraber göreceğiz. Bu anlaşmanın hem Galatasaray ailesine hem de SIXT Türkiye’ye hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İkinci el konut kredilerinde faiz değişti! İşte tutara göre taksitler