Galatasaray 4 oyuncudan maaşlarında indirime gitmelerini isteyecek

Corona virüs spor kulüplerinin ekonomik gelirlerine büyük darbe vurmuştu. Kulüpler tasarrufa gitmek için birçok yol denerken, en yaygın olan yol ise sporcu maaşlarındaki kesintiler oldu. Galatasaray da yüksek gelirli 4 oyuncusundan fedakarlık isteyecek.

31 Mart 2020, Salı 11:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Galatasaray, corona virüs nedeniyle sekteye uğrayan gelirleri yüzünden önlem almaya çalışıyor.

Tıpkı Barcelona, Juventus ve daha birçok kulüp gibi yüksek oyuncu maaşlarından tasarruf etmeyi amaçlayan Galatasaray, toplu bir indirime gitmektense ilk etapta yüksek gelirli 4 oyuncusundan fedakarlık isteme yoluna gidecek. Anlaşma sağlanırsa, bu plan daha sonra tüm takıma uygulanacak.

Sabah'ta yer alan habere göre Galatasaray, Muslera, Falcao, Belhanda ve Feghouli'nin maaşlarının bir kısmından feragat etmesini isteyecek. Yakın zamanda bu futbolcularla masaya oturması beklenen yönetim, oyuncuların tutumuna göre plan belirleyecek.

Teklife sıcak bakılmaması durumunda B planının, maaşların 3 ay ertelenmesi olabileceği söyleniyor.

Son olarak Barcelona, futbolcularının maaşlarında yüzde 70, basketbolcularının maaşlarında ise oranı açıklanmayan bir kesintiye gidildiğini resmen açıklamıştı.

Avrupa'nın birçok kulübü, gelirlerinin dibe vurmasından ötürü bir süreliğine de olsa oyuncularından fedakarlık istiyor. Fedakarlığa yanaşmayan kulüplerde ise işler kızışıyor.

Örneğin Sion Başkanı, indirimi kabul etmeyen 8 (daha sonra bir kişi daha olmak üzere 9) oyuncuyu takımdan göndermişti.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Merve Terim'den imalı Prens Charles cevabı: Kimi kandırıyorsunuz?