Galatasaray başkan adayları arasında gerilim! 'Eşref Hamamcıoğlu doğruyu söylemiyor'

Galatasaray'ın 29 Mayıs'ta yapılması beklenen başkanlık seçimi öncesi üç başkan adayı arasında 'emir eri' tartışması çıktı. Başkan adayları Burak Elmas ve Metin Öztürk, diğer aday Eşref Hamamcıoğlu'nu yalanladı.

02 Mayıs 2021, Pazar 09:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Galatasaray'ın eski Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu, Fanatik'e verdiği röportajda, diğer adaylarla birleşme konusu hakkında, "Burak Elmas da Metin Öztürk de beni aradılar. 'Başkanım, hayırlı olsun. Siz olmayacaksınız da kim olacak? Emrinizdeyiz' dedi ikisi de. Çok nazik bir şey, emre girmek söz konusu değil tabii ki" demişti.

Ancak hem Burak Elmas hem de Metin Öztürk, 'Emrinizdeyiz' gibi bir cümle kurmadıklarını açıkladı.


Burak Elmas, dün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Sayın Eşref Hamamcıoğlu ile aramızda böyle bir konuşma hiçbir zaman geçmedi. Kaldı ki adaylığımı açıklayalı beş ay oldu. Hiç kimsenin emrine girmedim, girmeyi teklif etmedim ve girmeyeceğim" dedi.

Metin Öztürk ise, "Sayın Hamamcıoğlu ile aramızda böyle bir konuşma hiç geçmedi. Eşref Bey, emir eri arıyor olabilir ancak 5569 sicil numarasıyla 1. sandıkta olan Galatasaray’ın en kıdemli üyelerinden biri olarak aradığı emir eri ben değilim" cümlelerini kullandı.

Bu açıklamaların ardından Eşref Hamamcıoğlu ise tarih vererek, "Sayın Burak Elmas'ın "hiçbir zaman olmadı" dediği konuşma, 20 Şubat 2021’de ifade ettiğim şekilde gerçekleşmiştir. Sayın Metin Öztürk farklı zamanlarda doğrudan ve dolaylı olarak, benim başkanlığımdaki yönetimde yer almak istediğini ifade etmiştir. İkinci başkanlık ve yönetim kurulu üyelikleri talep ettikten sonra nezaketi gereği, "emrinizdeyiz" ifadesini kullanmıştır. 

Ancak bu tür pazarlıklar tarafımca kabul görmemiştir. Seçim sürecinin Galatasaray'a yakışan bir şekilde geçmesi en büyük temennimdir. Bu noktadan sonra herhangi bir karşı cevap vermeyeceğimi belirtirim" dedi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ: Galatasaray'ın bizi alkışlaması...