Galatasaray camiasında skandala tepki

Galatasaray'ın basketbol takımında Cemal Nalga'nın, Tufan yerine oynatılarak ortaya bir skandal çıkması sonrasında Galatasaray camiası ayağa kaktı

19 Kasım 2009, Perşembe 14:18
A A

Doğan Haber Ajansı'na açıklamada bulunan divan Başkanı ve Eski Kulüp Başkanları'nın sözleri şöyle:

İRFAN AKTAR (Divan başkanı): Eski başkanlarla görüşüyorum. Olağanüstü Güven Toplantısı yapmayı planlıyoruz. Tabi ki çok üzgünüz. Yönetime bir takım tavsiyelerimiz olacak. Bu konuda kulağımızın üstüne yatıp uyuyamayız. Elbette sorumlular cezalandırılmalı.

ALP YALMAN (eski başkan): 104 yıllık tarihimizde ve hiç bir kulübün tarihinde böyle lüzumsuz bir şey olmamıştır. Yönetim için bir şey söylemek istemiyorum. Çok üzüldüm, sinirlendim, kızdım sükut-u hayale uğradım. Böyle birşey olamaz.

FARUK SÜREN (eski başkan): Rezalet. Kurumsal yozlaşma. Kulubü yönetmekle seçim yoluyla görevlendirilenlerin çalıştırdıkları personele bu kulübün ilkelerini anlatamamışlar. Bu kurumda sahtekarlık yapılmaz. Bu kulübün etiklerinin kimse dışına çıkamaz. Hafife alınacak bir konu değil. Profesyonel yöneticilerin bir yol kullanıp sahtekarlık yapmasını garipsiyorum.

Galatasaray ligden ihraç edilebilir

Bunu tartışmalıyız. Galatasaray buna bir pozisyon almalı. Yönetimin istifası gerekmez ama marttaki seçimde yara aldılar. Başkan Adnan Polat işini gücünü bırakmış çok iyi çalışıyor, fedekar biri ama ekibi zayıf. Profesyonel yöneticileri başta futbolda Adnan Sezgin olmak üzere basketbola kadar hep yanlış.

ÖZHAN CANAYDIN (eski başkan): Rezalet. Yönetim kurulu gereken kararı almış. Profesyoneller yönetim kurulundan birine bağlı o yönetici de gerekeni yapar. Adnan Polak müşkül durumda kaldı. Allah kolaylık versin, şu an hepimiz ona yardımcı olmalıyız.

MEHMET CANSUN (eski başkan): Ortada affedilmez bir hata var. Basketbol şubesindeki profesyonellerin hangi akıl mantıkla bu işe yaptıklarını anlamak mümkün değil. Çok üzücü bir durum. Adnan Polat iyi niyetiyle çok çaba gösteriyor. Ama bu olay çok sıkıntı ortaya çıkaracaktır.

Kadri ÇETİNÇALI/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.