Galatasaray camiasını sarsacak iddia

Galatasaray'ın eski futbol şube sorumlusu Fatih Gökşen, 23 Mayıs'taki seçimli genel kurulda başkan adayı olan Adnan Öztürk'ün kulübün bütün sorunlarını çözebileceğini söyledi

07 Nisan 2015, Salı 18:27
A A
Galatasaray camiasını sarsacak iddia

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Gökşen, “23 Mayıs’taki seçim çok adaylı bir seçim olacak. Adnan Öztürk’ü destekliyorum. Bir matematik dehası olduğu için Galatasaray’ın sorunlarını çözecektir. Borçların nasıl kapatılacağını biliyor. Çok basit esasında. Galatasaray iki şans yakaladı borçlarını kapatmak için. Stadımızı ilk açtığımızda büyük bir para geldi. Bunu bir birleşme meselesinde kullandık. Yanlış bir harcama oldu.

''Ünal Aysal döneminde büyük bir gelir geldi. Orada da Şampiyonlar Ligi gelirleri, hisse satışları, iki yıl üst üste şampiyonluktan gelen gelirlerle biz şu anda borçsuz olabilirdik. Gayet basit, yanlış transferler, yanlış ve fahiş harcamalar kulübümüzü bu duruma getirdi. Kulübümüzün 200 milyon doları aşan geliri var. Bu geliri doğru kullanıp, yılda 50-60 milyon doları bir kenara ayırıp devam edersek. Fahiş harcamaları yapmazsak. Bunun kapanmaması mümkün değil. Sportif rekabetimizi de sürdürerek borçları kapatabiliriz” dedi.

'Kurtarıcı olabilir'

Fatih Gökşen, Adnan Öztürk’ün adaylıktan çekilmesi yönünde baskı gördüğü konusunda ise “Bugünlerde bu duyumları ben de alıyorum. Böyle bir şey çıkarıldı, neden çıkarıldı anlamak mümkün değil. Bırakın bunların gerçek olup olmadığını; bunların çıkarılması bile düşündürücü aslında. Bugün bence Adnan Öztürk, Galatasaray’ın kurtarıcısıdır. Ama bugünlerde bunların yaşanması, böyle söylenmesi çıkmazı bile düşündürücüdür. Ama bana göre bunlar doğru değil” ifadelerini kullandı.

FANATİK

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Trabzon basını saldırıya tepki gösterdi