Galatasaray'da 2700 üyenin durumu bugün belli oluyor

Hakan Şükür ve Arif Erdem’in, en az 6 yıldır aidatlarını ödemedikleri gerekçesiyle üyeliklerine son verilirken yaklaşık 2 bin 700 üye daha aynı durumda. Galatasaray Yönetimi’nin bugün yapacağı toplantıda bu isimleri de üyelikten çıkaracağı öğrenildi.

28 Mart 2017, Salı 08:52
A A
Galatasaray'da 2700 üyenin durumu bugün belli oluyor
Mali Genel Kurul’da ihraç talebinin reddedilmesinin ardından gelen tepkiler üzerine ‘aidat’ formülüyle krizi çözen Galatasaray Yönetimi, Hakan Şükür ve Arif Erdem gibi en az 6 yıldır aidatlarını ödemeyen yaklaşık 2 bin 700 üyenin tamamı için benzer karar alacak.

Yönetim kurulu bugün haftalık olağan toplantısını gerçekleştirecek ve bu konu keskin hatlarıyla belirginleşecek. Sarı-Kırmızılı idareciler 75 yaş üzeri üyeleri ise muaf bırakmayı düşünüyor. Galatasaray’ın toplamda 12 binin üzerinde üyesi bulunurken, 2 bin 700 kişilik grup genel toplamın yaklaşık yüzde 25’ine denk geliyor.
 

TARİHTE BİR İLK


Bu da kulüp tarihinde bir ilk demek. Başkan Dursun Özbek’in, aidatlarını en az 6 yıldır ödemeyen kişilerin hepsini birden üyelikten çıkarmak yerine ‘en uzun süredir ödemeyenlerin üyeliği önce sonlandırılırsın’ fikrini savunduğu öğrenildi. Galatasaray Sicil Kurulu bu üyelerle ilgili isim isim liste oluştururken, Sicil Kurulu’ndaki Mesut Karaarslan ise konudan duyduğu rahatsızlık nedeniyle görevinden istifa etti.
 

NE OLMUŞTU?


Yurtdışına kaçan eski futbolcular Hakan Şükür ile Arif Erdem'in Galatasaray üyelikten ihraç talebi mali genel kurulda oy çokluğuyla reddedilmişti. Bu kararın ardından Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Galatasaray Mali Genel Kurulu’nda Hakan Şükür ve Arif Erdem’in kulüp üyeliğinden ihraç edilmesinin reddedilmesine tepki göstermiş, Galatasaray'ın bu kararı düzeltmesi gerektiğini belirtmişti.
 

GALATASARAY'DAN AÇIKLAMA


Galatasaray Yönetim Kurulu, 2 saat süren tarihi toplantıda alınan kararı, resmi siteden tek cümleyle duyurdu. Galatasaray'dan yapılan açıklamada "Yönetim Kurulumuzun 26 Mart 2017 tarihli toplantısında alınan karar gereğince “Hakan Şükür ve Arif Erdem’in kulüp üyeliklerinin sona erdirilmesine” karar verilmiştir. Sarı-Kırmızılı kulübün bu açıklaması dün gece sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri oldu. Ancak ihraç nedeninin belirtilmemesi tartışma yarattı.
    
Serdar Dinçbaylı / Fanatik

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Atletizm Milli Takımı Uganda’ya gitti, sosyal medya karıştı