Galatasaray - Kasımpaşa maçı kar yağışından ötürü oynanamayabilir

İstanbul'da başlayacak yoğun ve uzun kar yağışı nedeniyle hafta sonu maçları etkilenebilir. Özellikle pazar günü kar yağışının futbolu oynanamayacak duruma getirebileceği söyleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Tahminler Dairesi Müdürü Ahmet Uçar da önerisini paylaştı.

11 Şubat 2021, Perşembe 13:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ajansspor'da yer verilen habere göre, Meteoroloji Genel Müdürlüğü Tahminler Dairesi Müdürü Ahmet Uçar, Türkiye Futbol Federasyonu'na uyarıda bulundu. Uçar, sosyal medya hesabından "Türkiye Futbol Federasyonu'na tavsiyem İstanbul ve Marmara bölgesinde 14 Şubat Pazar günü oynanacak tüm müsabakaları yağışın olmadığı sadece soğuğun olduğu cumartesi gününe almasıdır. Maçlar pazar günü oynanamazsa ertesi gün de oynanma ihtimali yok denecek kadar azdır" dedi.

Kandilli Rasathanesi Meteoroloji Laboratuvarı Başkanı Adil Tek ise, "Cuma akşam saatlerinde kar yağışı olma ihtimali yüksek. Sıcaklık önümüzdeki hafta pazartesi gününe dek eksi 5’lere kadar düşecek. Cumayı cumartesiye bağlan gece hava sıcaklıkları eksi 2’ye kadar düşecek" diyerek durumu özetledi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Xavi Simons ilk profesyonel maçını çıktı: Adını Barcelona efsanesi Xavi'den alıyor