Galatasaray'da Falcao ve Feghouli'ye yol göründü

Galatasaray yeni sezonda maliyet düşürerek başarı kovalamak zorunda. Bankalar Birliği ile yapılan anlaşmadan ötürü iki yıl boyunca bankalara kredi faizi ödemesi yapmayacak olan Galatasaray, kulübü kendi gelirleriyle çevirecek. Bu nedenle yıllık maliyetleri 10 milyon euro'yu bulan iki isme yol göründü.

30 Nisan 2021, Cuma 11:55 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hürriyet'ten Ali Naci Küçük'ün haberine göre, Galaasaray'da 29 Mayıs’ta yapılması planlanan olağan seçimli genel kurulda göreve seçilecek başkan ve yönetimi zor bir tablo bekliyor. Yeni sezona kadar 300 milyon TL’lik sıcak para ihtiyacı bulunan kulüpte maliyetler azaltılmak zorunda.

Mevcut yönetimin 55 milyon euro’ya kadar düşürdüğü futbol takımının maliyeti, pandemi koşullarından ötürü daha da aşağıya çekilmek zorunda. 40 milyon euro'ya düşürülmesi hedeflenen maliyetler için ilk adım Feghouli ve Falcao'nun gönderilmesi olacak.

Bankalar Birliği ile yapılan anlaşmaya göre iki yıl boyunca bankalara kredi faizi ödemesi yapmayacak olan Galatasaray Kulübü, kendi gelirleriyle gemisini yürütecek. Galatasaray'da bütçe küçülmesi adına Radamel Falcao ve Sofiane Feghouli ile yolların ayrılması bekleniyor. İki futbolcunun kulübü yıllık maliyetleri vergileri ile birlikte yaklaşık 10 milyon euro.

Falcao 5 milyon Euro, Feghouli ise 3 milyon 850 bin Euro yıllık garanti ücret alıyor. Bu sezon vasatı aşamayan iki yıldızın gönderilmesi gerektiği camia içinde yüksek sesle konuşulmaya başlandı. Özellikle son haftalarda performansı iyice düşen, Fatih Terim’in çoğunlukla yedek tuttuğu Feghouli’nin gitmesi bekleniyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Zokora, Gervinho'yu Trabzonspor'a getirecek