Galatasaray'da Fatih Terim çok merak edilen 'haysiyet ve şeref' konusuna değinmedi

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim'in günlerdir Mustafa Cengiz'e cevap verip vermeyeceği merak ediliyordu. GS TV'de 'futbolcular haysiyet ve şereflerini hatırlamalılar' diyen Cengiz'in sözleri gündeme bomba gibi düşmüş, Terim'in Göztepe maçından sonra bu sözlerle ilgili konuşacağı tahmin edilmişti.

18 Nisan 2021, Pazar 10:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Göztepe maçından önce Galatasaray, maç hariç her şeyi konuşmak zorunda kaldı. Önce Mustafa Cengiz'in GS TV'deki konuşması ve ardından Milliyet gazetesinden Nevzat Dindar'ın yaptığı "Mustafa Cengiz, Donk'un seks partilerinden ve Fatih Terim'in ABD-Bodrum ziyaretlerinden şikayet etti" haberi...

Ancak Fatih Terim beklendiği gibi yapmadı ve tüm bunlara açık açık cevap vermekten kaçındı. Açıklamasının en dikkat çeken kısmı "Galatasaraylıları verdiğim söz aklıma geliyor, yutkunuyorum. Yumruklarımı sıkıyorum" cümleleri oldu. İşte Terim'in sözleri:

Şöyle bakıyorum, kulübüme 50 yıla yakındır hizmet etmişim. Bazen oyunculara 3 gün izin verdiğimde kendimi cezalandırıyorum, ilk cezayı kendime veriyorum. Geçen 6 aydır görmediğim kızım geldi, Merve. Galatasaray, ailem ve sevdiklerim. Ben bu üçgenin içindeyim.

Böyle baktığımızda bazen ben de yumruklarımı sıkıyorum, bazen ben de yutkunuyorum ama Galatasaraylılara verdiğim söz aklıma geliyor. Kendimi üzüyorum ama unutulmamalıdır ki ben de insanım, kırılabilirim ve üzülebilirim de.

Şampiyonluklar kazanılır veya kaybedilir, bunlar doğal şeylerdir. Elimizden gelenin en fazlasını sezon sonuna kadar devam edeceğiz. Futbol sahasının içine konsantre olmaya devam edeceğiz, tabii rahat edebilirsek. 7 maçta her şey olabilir. Mesele bizim vazgeçmememiz. Biz vazgeçmiyoruz. Nasipse bakacağız, ne olacak göreceğiz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER N'Koudou penaltıyı kaçırmadan önce Larin'e neler söyledi?