Galatasaray'da Sacha Boey en az 1 ay daha yok

Galatasaray, Sacha Boey'nin dönüşünü dört gözle beklerken Fransız oyuncudan kötü haber geldi. Boey'nin en az 1 ay daha forma giyemeyeceği öğrenildi.

02 Kasım 2021, Salı 11:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Galatasaray Sacha Boey'nin dönüşü için bir süre daha beklemek zorunda kalacak. 9 Eylül'de adalesinden sakatlanan Boey, 30 Eylül'de sahalarda dönmüş ancak döndüğü ilk maçta bir kez daha sakatlanmıştı. 1 aydır sakatlığı süren oyuncunun dönüş tarihi beklenirken Boey'nin en az 1 ay daha oynayamayacağı ortaya çıktı.

Boey'nin Fransa'ya gittiği ve önümüzdeki 3 hafta boyunca ülkesinde tedavi göreceği bildirildi. Boey'nin tedavi için Fransa'ya gidişi ise Radamel Falcao'nun benzer bir sakatlık yaşayıp bir türlü geri dönememesi sonrası ortaya atılan iddiayı akıllara getirdi.

İddiaya göre Galatasaray doktor heyeti, Falcao'ya yanlış teşhis koymuş ve bu nedenle oyuncunun tedavisi uzamıştı. Boey'nin de yaklaşık 2 aydır sakatlığını bir türlü atlatamaması bu iddiayı akıllara getirdi. Galatasaray doktor heyetinin başı Yener İnce, Boey için şunları söylemişti:

"Sasha Boey ile ilgili olarak bilgi eksikliğinden dolayı çok fazla spekülasyon yapılıyor. Sanıyorum bilgi eksikliğinden; çünkü herkesin bir fikri var ama konuyla ilgili bilgisi yok. Sevgili kardeşimizi normal şartlarda oynatabilmek için performans ekibimiz tarafından gerçekleştirilen belli bir test programı söz konusu. Bu test programını tam anlamıyla tamamlayamadığında çok büyük risk oluşuyor. Çünkü oyuncu çok yüksek hızlarda koşan ve hızıyla oynayan bir oyuncu. Sosyal medyada sakatlık konusunda iki-üç hafta söylemleri oluyor ama bu söylemler hiçbir zaman resmi ağızdan, bizim tarafımızdan ifade edilmiyor. O yüzden lütfen sevgili Galatasaray taraftarının bizim söylediklerimizi önemsemesini, ciddiye almasını rica ediyorum. Böyle bir süre vermek hiçbir zaman mümkün değil. Oyuncunun fizik yapısından kas yapısına kadar, psikolojik dediğimiz, yani mikroskop altında incelediğinizde gördüğünüz yapısına kadar değişiklik gösteriyor. Özellikle Sasha gibi çok yüksek patlayıcı kuvveti olup da çok hızlı koşan oyuncularda belli bir zaman vermek çok daha zor. Çünkü bu oyuncular ligin çok üstünde ortalama hızlara çıkıyorlar. Bizim için önemli olan bu hızlara çıktığında problem yaşamaması. O yüzden performans ekibimiz bu testlerde istediğimiz sonuçları görmediği için ve aynı zamanda buralarda ufak tefek daha başka sıkıntılar ortaya çıktığını gördüğümüzden dolayı oyuncunun daha sağlıklı dönmesini sağlamak adına belli bir zamana ihtiyacımız var.

Marsilya maçında da hatırlarsanız oynadıktan sonra oyundan çıkarttığımızda aslında kalıcı herhangi bir sıkıntısı olmamıştı; ama bunun defaatle sürekli hal almaması adına mümkün olduğunca burayı daha dikkatli geçmeye çalışıyoruz. Çok istekli, çok hırslı, çok genç, ve çok dinamik bir oyuncu. O yüzden maksimum kuvvetle yapacağı egzersizleri yapabilir hale gelmesi lazım. Aksi taktirde daha uzun sürede kaybedeceğiz. Galatasaray'ın yatırım yaptığı ve çok kıymet verdiği bir oyuncu. Bu yüzden en seyircimizden de biraz anlayış bekliyoruz. Performans ekibimizle beraber üzerinde çalışıyoruz. O testlerini sağlıklı bir şekilde tamamlamasından sonra ancak Sacha’nın oynaması mümkün olacak. Şimdiden bir süre vermek istemiyorum. Çünkü bir test sonuçlarında %100 tam anlamıyla pozitif sonuç almadan kardeşimizi oynatma şansı yok."

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Galatasaray'da Marcao mutluluğu: İyi ki satmamışız!