Galatasaray'da seçim kararı alınması an meselesi

Mustafa Cengiz'in önceki gün yaptığı "Bir an önce mali genel kurul yapıp seçime gitmek istiyorum" açıklamasının ardından seçim ateşi yakıldı. Kurul üyelerinin ısrarlı yaklaşımı sonrası seçim kararı almaya mecbur kaldığı söylenen Cengiz'in rakipleri de netleşiyor.

11 Ekim 2020, Pazar 13:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Galatasaray'da bir seçim dönemi daha yaklaşıyor. 2 şampiyonluk yaşayan ancak bu sene kulüp için ve kulüp dışı birçok sorunla boğuşan Mustafa Cengiz, seçime gidecek.

Yaptığı açıklamada "Ben bir an önce mali genel kurulu yapıp, seçimlere gitmek istiyorum. Fakat yapamıyoruz. 10 bin üye var. Ortalama 4-5 bin gelse, sosyal mesafeyi düşünürsek nerede yer bulacağız yapmak için? Devlet ile yazışıyoruz ama yer yok. Ben genel kuruldan kaçmıyorum" demişti.

Prof. Dr. Ahmet Özdoğan'dan başkana yanıt geldi. Kulüp üyesi olarak gerekli sorumluluğu alacağını söyleyen Özdoğan, "Başkan Mustafa Cengiz yapamıyorsa müsaade etsin, biz sorumluluk alıp pandemi sürecine uygun şekilde mali genel kurulu ve seçimi yaparız. 10 bin kişiyle maçların oynanmasını isteyen sayın başkan 2000 kişilik mali genel kurulu ve sandıklar üzerinden yapılacak 5000 kişilik seçimi yapamadıkları söyleyemez. Kongre, Ali Sami Yen Spor Kompleksi’nde yapılabilir" dedi.

Levent Tüzemen ise "Mustafa Cengiz ve yönetiminin yıprandığını, yapacakları icraat kalmadığını düşünüyorlar. Başkan Cengiz'in de seçimi gündeme getirmesi camianın sesine kulak verdiğinin göstergesidir" yorumunu yaptı.

Galatasaray Başkanlığı için Burak Elmas ve Ali Galip Yorgancıoğlu'nun isimleri öne çıktı.

Camianın önde gelen isimlerinden Ahmet Ocaklı ve Serdar Eder başta olmak üzere birçok kişinin Yorgancıoğlu'na destek verdikleri hatta bir araya gelmeye başladıkları belirtiliyor. Yorgancıoğlu 2018 ocak ara seçiminde Dursun Özbek'e karşı aday olmak için kolları sıvamış daha sonra özel işlerini gerekçe göstererek vazgeçmişti.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sergen Yalçın oyuncuları uyardı: Bu şekilde 10. haftayı göremeyiz