Galatasaray'da sorun mu var? Rezan Epözdemir'in yalnızlığı...

Galatasaray yönetiminde son dönemde yaşanan iki olay dikkat çekti. İki olayda da Rezan Epözdemir'in yalnız kaldığı görüldü. Milliyet gazetesi yazarı Mustafa Anıklı, o konuları anlattı.

09 Kasım 2021, Salı 11:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Epözdemir Florya yerine imza törenindeydi

Epözdemir Florya yerine imza törenindeydi

Milliyet'ten Mustafa Anıklı'nın köşesinde dikkat çektiği olaylar şöyle:

Sarı-kırmızılılar, geçen hafta bir sponsorluk anlaşması imzaladı. Nef ile yapılan anlaşmaya bizzat katılan Başkan Burak Elmas, bu kez yardımcısı Rezan Epözdemir'i imza törenine çıkardı. Elmas, o sırada, yöneticileriyle birlikte Florya'da, teknik direktör Fatih Terim'in "kendi el yazısı" ile kulüp çalışanlarına yaptığı davete icabet etti, "aile fotoğrafı"nda yer aldı. Epözdemir stattaki imza törenine katılırken, diğerleri Florya'da bulunmayı yeğlemişti.

Terim'in avukatıydı

Terim'in avukatıydı

Rezan Epözdemir'i spor camiasında bulunanlar, "Terim'in avukatı" olarak bilirdi. Ne zaman, Burak Elmas'ın listesinde seçime girmeye karar verdi, o zaman Terim'in vekilliğini bıraktı. Bunu da Galatasaray etiği açısından duyurdu. Türkçesi, "Ben göreve Terim'in gölgesi olarak gelmedim" diye herkese ilan etti. 

Terim'in maaşı ve aile fotoğrafı

Terim'in maaşı ve aile fotoğrafı

Neyse, yine o sponsorluk ve aile fotoğrafının verildiği güne dönelim. O gün Rezan Epözdemir'e, Terim'in maaşı ile ilgili bir soru geldi. O da, 21 milyon lira olduğunu açıklamakta bir beis görmedi. Açık ve şeffaf bir şekilde! Zaten olay, Galatasaray-Terim-maaş değil! 21 milyon liranın bonuslarının olup olmadığı, bunun dışında prim vs. gibi bir ödeme yapılıp yapılmayacağını kimse merak etmedi. Buradaki soru işareti; Epözdemir, aile fotoğrafında neden yok? Sponsorlukla aynı saate gelmesi bir neden olabilir mi?

Beşiktaş maçı tartışması

Beşiktaş maçı tartışması

Ya, "Beşiktaş'ın galibiyeti hak edip-etmediği" tartışması... Basın sözcüsü Remzi Sanver, "Beşiktaş haklı bir galibiyet aldı" söyleminde bulunurken, teknik direktör Fatih Terim de, "Aynı fikirdeyim" diyerek bunu destekliyor.

Bir bakıyorsunuz, Rezan Epözdemir, "Remzi Sanver'e katılmıyorum" diyerek, adeta Sanver ve Terim'i tekzip ediyor. Bunun ardından Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi de topa giriyor, kamuoyunun avukat olarak yakından tanıdığı Epözdemir'i, mesleki PR yapmakla itham ediyor. Ne gereği varsa... 

Başkan "Dikkat et" dedi

Başkan "Dikkat et" dedi

Son noktayı koyan Burak Elmas ise, basın sözcüsü Sanver'in, söylediği her söze imzasını koyacağını dile getiriyor. Türkçesi; Rezan Epözdemir burada yalnız kalıyor, üstelik bunu medya üzerinden açıklayarak, adeta Galatasaray Başkan Yardımcısı'na, "Sözlerine dikkat et" deniliyor.

UEFA'ya yapılan Lokomotiv başvurusu

UEFA'ya yapılan Lokomotiv başvurusu

Ve Lokomotiv Moskova maçındaki kural hatasıyla ilgili UEFA'ya yapılan başvuru... 6 Kasım'da Galatasaray Yönetimi'nden gelen açıklama:

Kulübümüz, Futbol Takımımızın UEFA Avrupa Ligi E Grubu dördüncü haftasında 04.11.2021 tarihli Lokomotiv Moskova maçındaki kural hatası nedeniyle tarafımızdan, hükmen galibiyet, bu talebimiz kabul görmezse maçın tekrar oynanması talebi ile UEFA nezdinde gerekli hukuki başvuruyu yapmıştır.

Terim hükmen galibiyete karşı

Terim hükmen galibiyete karşı

Bir gün sonra, Fatih Terim'in yaptığı açıklama:

Hükmen galibiyet verilecek ise böyle bir galibiyet istemeyiz. Eğer bu kural hatası, tekrar gerektiriyorsa, tekrar isterim. Bu kuralın karşılığı bu ise itirazımızı yaparız. Lokomotiv Moskova'nın ne günahı var?

Epözdemir'in haberi olmadı mı?

Epözdemir'in haberi olmadı mı?

Hadi bakalım biri bunu açıklasın; Galatasaray Yönetimi, hükmen galibiyet için UEFA'ya hukuki başvuruyu yaptığını açıklıyor, Terim ise, bu kuralın karşılığı tekrar gerektiriyorsa, itiraz -ettiklerini değil- edeceklerini söylüyor.Galatasaray Yönetimi'nde hukuktan sorumlu Rezan Epözdemir'in bu durumdan haberi olmamış mıdır?

Terim'le konuşmadı mı?

Terim'le konuşmadı mı?

Bu konuda Terim ile konuşulmamış mıdır? Yönetim ve teknik heyet, futbol takımı adına bir karar verirken görüşmemiş midir?

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Galatasaray Luyindama'yı bedava kaçırmaktan kurtuldu