Galatasaray'dan Morutan için sert açıklama: Oyuna gelmeyiz

Galatasaray Olimpiu Morutan transferinden vazgeçti. Steau Bükreş yönetimiyle adeta demeç krizi yaşayan Galatasaray, Rumen oyuncunun maliyeti sebebiyle bu hamleyi yapmayacak. Işıtan Gün, net ve sert bir açıklama yaptı.

01 Ağustos 2021, Pazar 10:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Steau Bükreş'in sahibi ve başkanı Gigi Becali, oyuncusu Morutan hakkında, "Avrupa'dan da elendiğimize göre oyuncuyu satacağım. Teklifin kimden geldiğini biliyosunuz, Galatasaray. Kulüpler anlaştı. Yeni takımı artık belli" diyerek transferin bittiğini düşündürtmüştü.

Becali, Digi Sport'a ise "Galatasaray ile görüşüyoruz. 10 milyon euro istedim. Galatasaray önce 8, sonra 9 verdi. 10 milyon eurodan ucuza olmayacağını söyledim ve muhtemelen bu rakamı ödemeye karar verdiler. Yarın teklifi gönderirler" diyerek oldukça iddialı bir çıkış yapmıştı.

Ancak Galatasaray cephesinden beklenmedik bir yanıt geldi. Işıtan Gün, Becali'yi 'pazarlama çalışması' yapmakla suçladı ve bu oyuna gelmeyeceklerini söyledi. Gün, "Becali, karşısında otel lobisinde 4 saat oyuncu bekleyen Galatasaray yöneticileri var sanıyor sanırım. Yapmaya çalıştığı pazarlama faaliyetinin ve kurmaya çalıştığı baskının farkındayız. Bu transferde rasyonellikten ayrılamayız" dedi.

Galatasaray, Steau Bükreş tarafından indirime yaklaşılmadığı sürece Morutan transferini bir daha açmayacak. Fatih Terim'in oyuncuyu istediği biliniyor ancak Terim de "makul fiyatlı olursa isteriz" diyerek konunun maddi kısmına dikkat çekmişti.

Bir açıklama da başkandan

Bir açıklama da başkandan

Hürriyet'te yer alan habere göre; Galatasaray Başkanı Burak Elmas ise Becali'nin sözleri sonrası konuyla ilgili açıklama yaptı.

Elmas, transferdeki son durumu "Olimpiu Morutan'ın maliyeti sebebiyle bu transferde bir girişimimiz yok" ifadeleriyle özetledi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fenerbahçe'de Miha Zajc fırtınası sürüyor