Galatasaray'ın idari menajer yardımcısı ve tercümanı Mert Çetin kulüpten ayrıldı

Galatasaray'ın kurumsal hafıza adına en önemli isimlerinden biri olan Mert Çetin, Fatih Terim'in ardından kulüpten ayrılan isimlerden oldu. Kulüpte sadece tercüman olarak bilinen ancak asıl görevi 'Futbol A Takım İdari Menajer Yardımcısı' olan Mert Çetin 13 yıldır kulübün içindeydi. Kaptanlar Muslera ve Arda Turan olmak üzere birçok oyuncu Mert Çetin için veda mesajı paylaştı. Çetin'in futbolcu menajerliğine geçeceği iddia ediliyor.

13 Ocak 2022, Perşembe 17:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Galatasaray'da bir dönem sona erdi ve Mert Çetin de Fatih Terim'in ardından kulüpten ayrıldı. Uzun yıllardır takımda olan ve Futbol A Takım İdari Menajer Yardımcısı olarak görev yapan 'Merto' lakaplı yönetici, tüm oyuncuların tercümanlığını da yapıyordu.

İspanyolca, Portekizçe, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca bilen Çetin, aynı zamanda birçok oyuncunun yakın arkadaşıydı. Yeni gelen isimlerin adaptasyon sürecinde önemli rol olan Çetin, oyuncuların bireysel ihtiyaçlarından ailevi sorunlarına kadar birçok konuda ilk ulaştıkları isim olarak biliniyordu.

Takımdan ayrılan onca yıldızın bile hala doğum gününü kutladığı ve unutmadığı Mert Çetin, taraftarın gözünde de kulübün "kurumsal hafızası" olarak tanınıyordu.

Çetin, görevinden istifa etti.

Bülent Korkmaz, Rijkaard ve Hagi dönemlerinde Galatasaray’da sadece tercüman olarak görev yapan Mert Çetin’in, Fatih Terim’in 3. döneminde 'Futbol A Takım İdari Menajer Yardımcısı' olmuştu.

Oyunculardan veda mesajları

Oyunculardan veda mesajları

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Domenec Torrent'in yardımcısı Marc Gonzalo'nun geçmişi olay oldu