Galaxy S4 söylentileri!

Galaxy S4 söylentileri!

Ortaya çıkmak için geri sayıma geçen Galaxy S4 ile ilgili 20 iddia ve olasılıklar yazımızda...

12 Mart 2013, Salı 01:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bazı üreticiler gözde ürünlerini Barselona'daki MWC 2013 gibi büyük fuarlarda tanıtmak yerine özel etkinlikler düzenlemeyi tercih ediyorlar. Samsung da bu tür firmalardan: Geçen sene de Galaxy S3'ü Barselona'dan iki ay sonra Londra'da düzenlediği etkinlikte tanıtmıştı. Bu yıl MWC'de gözlerimiz boşuna S4'ü aradı. Ardından 14 Mart'da York'da düzenlenecek bir tanıtım etkinliği duyuruldu. Bütün bunlardan şu sonuca varıyoruz: Galaxy S4 geliyor!

Ancak o gün gelip en sonunda S4'le tanışana kadar, beğenilen telefon serisinin son modelini çevreleyen söylentilere bir göz atalım istiyoruz. Örneğin bir söylentiye göre telefonda 440 ppi piksel yoğunluğuna sahip 5 inç Full HD ekran bulunacak. Diğer bir söylentiye göreyse telefonda LTE desteği bulunacak. Kimi söylentilere göreyse S4'ün işlemcisi sekiz çekirdekli olacak.

Siz de S4'ün hangi özelliklere sahip olacağını merak ediyor musunuz? Sizler için hazırladığımız galeride, telefonla ilgili söylentilerin dikkat çeken 20 tanesini detaylı olarak inceliyoruz. Tıklayın...


Samsung Galaxy S4: 5 inç, Full HD, AMOLED?

İlk defa Kasım 2012'de dillendirilen ve o tarihten günümüze kadar gündemde kalan bir söylentiye göre yeni Galaxy S4'de Full HD çözünürlüklü 5 inç ekran bulunacak. Ekranın piksel yoğunluğunun 441 ppi gibi çok yüksek bir düzeyde olacağı da bir diğer söylenti. Bunun ne anlama geldiğini gözünde canlandırabilmeniz için şu kadarını bilmeniz yeterli: Galaxy S3'ün ekranı 306 ppi piksel yoğunluğuna sahipti ve görüntülerdeki noktaları çıplak gözle görmek mümkün değildi.

Samsung telefonların ekranları, genellikle canlı renklere sahip olur: Super AMOLED ekranların beğenilen özelliklerinden birisidir bu. Endüstriyi yakından takip eden uzmanlar, Samsung'un S4'le birlikte bir adım ileri giderek, Super LCD3 ekran kullanabileceğini iddia ediyorlar. Söylentilere bakılırsa Samsung Galaxy S4'de, hakkında çok az şey bilinen SoLux teknolojisi kullanılacak. Ancak Şubat sonunda yayınlanan bir firma içi yazışmadan, Super AMOLED ekrandan bahsediliyor.

SoLux teknolojisi olacak mı olmayacak mı? Şimdiden kesin bir şey söylemek zor. Bu ve buna benzer tüm sorular resmi tanıtım toplantısında cevaplanacak. Sa >CHIP Online

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER NASA, Mars'ta görüntülenen buzlu kum tepelerinin fotoğraflarını paylaştı